Rate this post

یقینا شما هم تا کنون درباره خواص روغن بادام تلخ برای رفع مشکلات صورت شنیده اید. اما بد نیست بدانید که روغن بادام شیرین خواصی مشابه و چه بسا بیشتر دارد. در واقع اغلب مردم روغن بادام شیرین برای لک صورت را توصیه می کنند چرا که این ترتیب از دیرباز در طب سنتی کشورهای مختلفی وجود داشته و تاثیرات آن تا حد زیادی اثبات شده است.

همین مورد هم سبب شده تا بخش زیادی از مردم به دنبال این روش درمانی باشند. با این اوصاف اغلب مردم اطلاعاتی در رابطه با خواص روغن بادام شیرین برای لک صورت و یا سایر عارضه های پوستی را ندارند.  همین مورد هم سبب شده تا این افراد نتوانند به شیوه ای مناسب از این ماده و ترکیبات آن استفاده نمایند.

ما در ادامه این مقاله سعی داریم تا مروری بر روی این ترکیب شگفت انگیز و البته خواص آن داشته باشیم. از طرفی دیگر ما سعی کرده ایم تا به خوبی ماهیت آن را برای شما عزیزان شرح دهیم. لذا اگر شما هم تمایل دارید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با روغن بادام شیرین برای مشکلات پوستی کسب کنید، بهتر است ما را تا انتهای این مقاله همراهی نمایید.

 

اگر زمان و حوصله ی کافی برای مطالعه تمام متن را ندارید تیتر مورد علاقه ی خود را انتخاب و کلیک نمائید

روغن بادام شیرین چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم به خواص روغن بادام شیرین برای لک صورت و یا سایر مشکلات پوستی بپردازیم، بهتر است ابتدا با ماهیت این مشکل آشنا شویم. در واقع روغن بادام شیرین به عصاره دانه های بادام شیرین گفته می‌شود. این عصاره در اثر پرس دانه‌های بادام، تحت دمای خاصی ایجاد می شود.

البته بعد از به دست آوردن این عصاره، گاها آن را به وسیله صافی و یا ترکیبات شیمیایی تصفیه می نمایند. در نظر داشته باشید که نوع تصفیه شده روغن‌بادام‌شیرین در برابر تغییرات دمایی مقاومت بیشتری دارد اما عموماً ارزش غذایی آن کمتر است. مواردی که برای درمان مشکلات پوستی استفاده می‌شود، عموما نوع تصفیه نشده آن می باشد.

این ماده کاملا با روغن بادام تلخ متفاوت است. در واقع روغن بادام تلخ از نوع دیگری از دانه‌های بادام گرفته می‌شود و خواص و ترکیبات آن با روغن‌بادام‌شیرین کاملاً متفاوت است. بر همین اساس است که نباید این دو را با هم دیگر اشتباه بگیرید. نکته قابل توجه این است که عموما روغن‌بادام‌تلخ پس از فرآیند عصاره گیری باید یک مرحله شیمیایی را هم پشت سر بگذارد تا سموم و مواد زائد آن جدا شود. اما روغن‌بادام‌شیرین بعد از عصاره گیری نیازی به این فاکتور نداشته و می توان به صورت مستقیم هم آن را استفاده نمود.

روغن بادام شیرین عموماً بوی مطبوعی دارد و به همین جهت است که در ترکیبات آرایشی به عنوان رایحه ساز هم مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده علاوه بر مزیت های منحصر به فرد خود می تواند باعث ایجاد بو و رایحه ای زیبا برای ترکیبات آرایشی شود. همین مورد هم سبب شده تا میزان کاربرد و استفاده از این ترکیب به شدت افزایش یابد.

روغن بادام شیرین چیست؟

ترکیبات روغن بادام شیرین

روغن بادام شیرین ترکیبات بسیار منحصر به فردی را در خود دارد. همین مورد هم سبب شده تا این ماده برای طیف زیادی از مشکلات موثر باشد. در حالت کلی روغن‌بادام‌شیرین دارای حجم زیادی از اسیدهای چرب می باشد. این اسیدها می‌تواند موجب مرطوب سازی پوست صورت و افزایش آبرسانی آن شود. از طرفی دیگر این روغن حجم زیادی از آنتی اکسیدان و ویتامین E را در خود دارد.

این دو ماده در کنار اسیدهای چرب فعال می تواند به حذف رادیکال های آزاد و خنثی سازی آنها کمک کند. این رادیکال‌ها همان عواملی هستند که در نهایت باعث ایجاد چین و چروک و سایر مشکلات رایج پوستی میشود. فیبر، فیتوکمیکال، یا مواد معدنی همچون منیزیوم، روی، پتاسیم یا انواع ویتامین های، e، b، c و… از دیگر ترکیبات موثری است که در روغن بادام شیرین وجود دارد.

 

خواص روغن بادام شیرین

همانگونه که بیان کردیم، روغن‌بادام‌شیرین سرشار از مواد مغذی و موثری است که می تواند برای بخش زیادی از مشکلات پوستی موثر باشد. با این اوصاف اغلب مردم در رابطه با خواص بی نظیر آن اطلاعات چندانی ندارند. ما در ادامه برخی از این مزایا را به صورت خلاصه برای شما عزیزان بیان کردیم.

برای مشاوره رایگان جهت درمان لک صورت تان کلیک نمائید برای مشاوره رایگان جهت درمان لک صورت تان کلیک نمائید

افزایش آبرسانی و مرطوب سازی پوست

همانگونه که اشاره کردیم این روغن سرشار از ویتامین E و اسیدهای چرب است. این دو ماده همچون یک نرم کننده طبیعی عمل می‌کنند. به همین جهت است که استفاده از روغن بادام شیرین می تواند به سادگی موجب مرطوب سازی پوست و کاهش خشکی آن شود.

افزایش آبرسانی و مرطوب سازی پوست

رفع چین و چروک پوست

چروک پوست یکی دیگر از مشکلاتی است که عموم افراد با آن درگیر هستند. روغن بادام شیرین با تکیه بر ترکیبات منحصر به فردی که دارد، می‌تواند خاصیت کشسانی پوست و کلاژن سازی آن را افزایش داده و به کاهش چین و چروک های صورت کمک کند. از طرفی دیگر مرطوب سازی پوست خود عاملی است که می‌تواند از بروز مجدد این چین و چروک ها جلوگیری نماید.

 

روشن سازی پوست

روشن سازی پوست یکی دیگر از مزایا و البته فاکتورهای مهمی است که موجب شده تا روغن بادام شیرین برای صورت ما مفید باشد  در واقع ویتامین E می تواند به سادگی موجب روشن سازی و سفید کنندگی پوست شود. غلظت زیاد این ویتامین در روغن بادام شیرین سبب شده تا این ماده هم گزینه ای مناسب برای پاکسازی و شفافیت پوست باشد.

روشن سازی پوست با روغن بادام شیرین

پاکسازی و حذف سلولهای مرده

پاکسازی سطح صورت و از بین بردن سلول های مرده یکی دیگر از مهمترین مولفه هایی است که باعث شده تا روغن بادام شیرین برای پوست صورت بسیار مفید باشد. این ماده دارای حجم زیادی از آنتی اکسیدان است که می‌تواند پوستی شفاف و زیبا را به شما ارائه دهد.

 

درمان ترک اگزما و پسوریازیس

ترک پوستی و یا مشکلاتی همچون اگزما و پسوریازیس از دیگر مواردی هستند که روغن بادام شیرین می‌تواند آنها را برطرف سازد. در واقع این ماده می تواند به سادگی موجب مرطوب سازی پوست صورت و کاهش التهاب هایشان شود. این فاکتور در نوع خود عاملی است که به کاهش این مشکلات کمک می کند.

 

درمان لک صورت با روغن بادام شیرین

روغن بادام شیرین به دلیل وجود آنتی اکسیدان های منحصر به فرد خود می تواند خاصیت لکه زدایی بالایی داشته باشد. از طرفی دیگر ویتامین E موجود در آن می تواند به سادگی موجب کاهش لک های صورت و شفاف سازی آن شود. مجموع این موارد در کنار هم دیگر سبب شده تا این ماده برای درمان لک صورت بسیار موثر باشد.

مطالعه ی مقاله ( ماساژ صورت برای رفع خط خنده – ساده ترین روش برای رفع خط خنده) می تواند برای شما سودمند باشد

نحوه استفاده از روغن بادام شیرین برای لک صورت

همانگونه که در ابتدای متن هم اشاره کردیم، مهمترین خاصیت روغن بادام شیرین برای درمان لک صورت می باشدـ در واقع این ماده می تواند به سادگی موجب برطرف سازی لک های صورت شود. بر همین اساس بوده که روش های درمانی مختلفی بر پایه آن تشکیل شده است. ما در ادامه برخی از این روش‌های درمانی را خدمت شما بیان کرده ایم.

 

ماسک روغن بادام شیرین برای لک صورت

مواد مورد نیاز:

 مقداری روغن بادام شیرین

 

مدت زمان استفاده: ۱۵ دقیقه

 

دلیل اثرگذاری

روغن بادام شیرین به دلیل داشتن ویتامین e و البته انواع آنتی اکسیدانها،  می‌تواند موجب لکه زدایی و شفاف شدن پوست صورت شود. همین مورد هم سبب شده تا این ماده تاثیر زیادی در درمان لک صورت داشته باشد.

نحوه استفاده

در ابتدا پوست صورت خود را به طور کامل تمیز نمایید. پس از آن هم چند قطره روغن بادام شیرین را بر روی صورت خود مالیده و آن را ماساژ دهید.  بگذارید تا این ترکیب ۱۵ دقیقه بر روی پوست صورت شما بماند. بعد از این مدت زمان ها را با آب شستشو دهید. انجام مداوم این کار کمک می کند تا لک های صورت شما کاهش چشمگیری داشته باشند.

ماسک روغن بادام شیرین برای لک صورت

ماسک روغن بادام شیرین و عسل

مواد مورد نیاز:

  1.  یک قاشق چای خوری روغن بادام شیرین
  2.  دو قاشق عسل

 

مدت زمان استفاده: ۲۰ دقیقه

 

دلیل اثرگذاری

عسل خود دارای خاصیت آنتی باکتریال و آنتی اکسیدان قوی است. این ماده می تواند پوست صورت را لایه برداری کرده و مواد اضافی روی آن را حذف کند. از طرفی دیگر ترکیبات موجود در آن باعث روشن شدن پوست تان می شود. ترکیب این ماده با روغن بادام شیرین می تواند نتایج بسیار موثری را به همراه داشته باشد.

 

نحوه استفاده

برای استفاده از این ترکیب کافی است تا آن ها را با یکدیگر مخلوط کنید تا ماده ژله مانند دست آید.  ترکیب به دست آمده را به آرامی روی پوست صورت خود بمالید و بگذارید تا ۲۰ دقیقه بماند. بعد از این مدت زمان آن را به وسیله آب بشویید. تکرار این کار به مدت دو بار در هفته می تواند نتایج موثری را به همراه داشته باشد.

ماسک روغن بادام شیرین و عسل

ماسک روغن بادام شیرین با گلاب برای لک صورت

 

مواد مورد نیاز:

  1.  یک قاشق چای خوری گلاب
  2. یک قاشق چای خوری روغن بادام شیرین

 

مدت زمان استفاده: ۳۰ دقیقه

مطالعه ی مقاله ( انواع ماسک سفیداب برای لک صورت و شادابی پوست ) می تواند برای شما سودمند باشد

دلیل اثرگذاری

گلاب از دیگر ترکیباتی است که در طب سنتی ایران جایگاه مستحکمی دارد. این ماده می‌تواند موجب افزایش رطوبت پوستی و البته شفافیت نسبی آن شود. این ماده می تواند پوستی عاری از مشکلات و آلودگی را به شما بدهد. به همین جهت است که ترکیب آن با روغن بادام شیرین می تواند تاثیر بسزایی در شفافیت پوست شما داشته باشد.

 

نحوه استفاده

برای ساخت این ماسک کافی است تا مواد یاد شده را به طور کامل با همدیگر مخلوط نمایید. سپس مخلوط به دست آمده را به آرامی روی لک های صورت خود مالیده و بگذاری تا ۳۰ دقیقه بماند.  بعد از گذشت این مدت زمان آن را به وسیله آب بشویید. تکرار مداوم این کار به صورت یک روز در میان می تواند تاثیرات زیادی در کاهش لک های پوستی شما داشته باشد.

ماسک روغن بادام شیرین با گلاب برای لک صورت

بهترین ماسک ضد لک بازار

اگرچه روغن بادام شیرین برای لک صورت تأثیرات بسیار زیادی دارد. با این اوصاف بخش زیادی از مردم زمان کافی برای آماده سازی آن را ندارند. از طرفی دیگر این ماده می‌تواند در برخی از پوست ها موجب بروز حساسیت و یا مشکلات دیگر شود.

بر همین اساس است که اغلب مردم استفاده از ماسک ورقه ای صورت یا کرم ضد لک را ترجیح می‌دهند. محصول زیر یکی از بهترین انتخاب‌هایی است که می تواند در رفع لک پوستی به شما کمک کند.

ماسک ورقه ای روشن کننده و ضد لک لیمو بیوآکوا
ترکیبات اصلی : عصاره طبییعی لیموی تازه ، هیالورونیک اسید – رفع تیرگی ، لکه های پوستی و کک و مک – مرطوب کننده و آبرسانی عالی برای پوست – بستن منافذ باز پوست و کنترل چربی و سبوم آن – روشن و شفاف کننده پوست صورت پس از استفاده – افزایش سفتی و استحکام پوست صورت – لیفتینگ و بهبود حالت کشسانی پوست – بهبود و کاهش لک و تیرگی …..

مشاهده و خرید ماسک ورقه ای روشن کننده و ضد لک لیمو بیوآکوا

ماسک ورقه ای روشن کننده و ضد لک لیمو بیوآکوا