فواید هیالورونیک اسید برای پوست چیست؟

فواید هیالورونیک اسید به قدری چشمگیر است که اخیراَ در اکثر محصولات مراقبت از پوست آن را جای داده اند. تمام اطلاعات مربوط به فواید هیالورونیک اسید را برای شما در این مقاله جمع آوری کرده ایم که به راحتی می توانید با آن آشنا شوید. هیالورونیک اسید کلید اصلی برداشتن فوری خطوط ریز و براق پوست و آبرسانی پوست می باشد. این ماده را می توان در سرم ها گرفته تا ماسک های ورقه ای و حتی مواد تزریقی پیدا کرد. به راستی فواید هیالورونیک اسید دقیقا چیست؟ چه تاثیری در آبرسانی پوست دارد؟

مواد آبرسانی پوست شامل هیالورونیک اسید، گلیسیرین، بلغور جو دوسر کلوئیدی، اوره، پروپیلن گلیکول و سوربیتول هستند که همگی به عنوان ماده مرطوب کننده عمل می کنند و برای آبرسانی بهتر، آب را به بهترین شکل به پوست جذب می کنند. اسید هیالورونیک (HA) گلیکوزآمینوگلیکان طبیعی است که در سراسر بافت پیوندی بدن یافت می شود و پلی ساکارید نیز نامیده می شوند.

چه کسی باید از هیالورونیک اسید استفاده کند؟

فواید هیالورونیک اسید برای انواع پوست به یک نیاز ضروری تبدیل شده است از مهمترین آنها می توان به آبرسانی پوست اشاره کرد. به طور کلی، این ماده تحریک کننده نیست و باعث ایجاد آکنه، روزاسه یا واکنش های پوستی نمی شود. آنهایی که پوست خشک دارند بدون هیچ محدودیتی در هر بازه زمانی می توانند به راحتی از هیالورونیک اسید استفاده کنند و شاهد تاثیرات بی نظیر آن باشند. هیچ عارضه جانبی شناخته شده ای برای استفاده از فواید هیالورونیک اسید وجود ندارد، زیرا دوباره مواد مورد نیاز بدن را به ما هدیه می دهد.

مهمترین فواید هیالورونیک اسید هیدراتاسیون و توانایی باورنکردنی در حفظ رطوبت است. برای درک اهمیت رطوبت برای پوست، ابتدا باید بدانید که وقتی لایه بالایی پوست آب کافی ندارد و یا به اصطلاح پوست خشک است. به مرور می تواند پوست زبر و پوسته پوسته به نظر برسد. خشکی پوست می تواند به مرور زمان خطرناک باشد. آبرسانی پوست در زمان درست می تواند مرطوب، سالم تر و سرزنده تر به نظر برسد. هیالورونیک اسید به دلیل خاصیت جذب آب بالا، می تواند در آن مناطق خشک تاثیر فوق العاده عالی داشته باشد. که در طی یک دوره سه ماهه، عمق چین و چروک دور لب و چروک های پنجه کلاغی چشم را بین 10 تا 20 درصد کاهش می دهد.

چه کسی باید از هیالورونیک اسید استفاده کند؟هیالورونیک اسیدها

بد نیست بدانید که هیالورونیک اسیدها چند دسته هستند؛

 • هیالورونیک اسید هیدرولیز شده
 • هیالورونات سدیم

نوع اول هیالورونیک اسیدی است که به عناصر کوچک برای نفوذ به پوست تجزیه شده و به عنوان یک آبرسانی پوست به شمار می آیند اما یک مرطوب کننده ایده آل برای هر فرد نیست، بنابراین برای افرادی که پوست چرب یا ترکیبی دارند تاثیر به نسبت بهتری دارد.

هیالورونات سدیم  به عمق پوست می رود و پوست را به بهترین شکل ممکن آبرسانی می کند. این ماده را در محصولات متعددی از جمله موارد زیر پیدا خواهید کرد:

 • سرم ها
 • ماسک های ورقه ای
 • کرم های دور چشم
 • مرطوب کننده ها
 • پاک کننده ها

محصولات مراقبت از پوست حاوی هیالورونیک اسیدمحصولات مراقبت از پوست باید با ترکیب مولکول های مختلف HA برای حداکثر اثر تولید شده باشند. مواد تشکیل دهنده HA عبارتند از:

 1. اسید هیالورونیک هیدرولیز شده
 2. سدیم استیل هیالورونات
 3. سدیم هیالورونات

فواید هیالورونیک اسید برای پوست چیست؟

هیالورونیک اسید، که به آن هیالورونان نیز گفته می شود در واقع یک ماده ژل مانند است که توانایی منحصر به فرد در حفظ رطوبت پوست دارد و برای افرادی که از خشکی پوست رنج می برند می توانند همانند یک محصول معجزه آسا عمل کند و به بسیاری از دغدغه های آنها خاتمه دهد. بیشترین مقدار آن در پوست، بافت همبند و چشم شما وجود دارد که عملکرد اصلی آن این است که آب را در پوست حفظ کند تا بافت ها به خوبی چرب و مرطوب شود. از جمله فواید هیالورونیک اسید شامل:

 1. ضد پیری
 2. مرطوب کننده
 3. التیام زخم
 4. ضد چروک
 5. خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش می دهد.
 6. می تواند اگزما را درمان کند.
 7. می تواند قرمزی صورت را درمان کند.
مقاله ( بهترین کرم ضد چروک چه ویژگی‌هایی دارد؟ ) می تواند برای شما جذاب باشد پس آن را مطالعه بفرمائید

فواید هیالورونیک اسید بسیارند و هر چه از آن بگوییم کم گفته ایم. بسیاری از افراد آن را به عنوان مکمل مصرف می کنند، در حقیقت، بدن ما آن را به طور طبیعی تولید می کند تا به ما در حفظ رطوبت پوست کمک کند اما به مرور زمان و با افزایش سن هیالورونیک اسید کمتری تولید می شود و در نتیجه پوست ما خشک و الاستیک می شود، که باعث ایجاد چین و چروک های عمیق می شود.

به همین دلیل است که به عنوان یک ماده ضد پیری در کرم ها و سرم های صورت آن را جای داده اند که به شکل فوق العاده ای بر روی انواع پوست تاثیرگذار است، یکی از بارزترین فواید هیالورونیک اسید این است که می تواند بیش از 1000 برابر وزن خود را در آب نگه دارد.

فواید هیالورونیک اسید برای پوست چیست؟پوست شما را مرطوب و درخشان نگه می دارد

از شایع ترین فواید هیالورونیک اسید آبرسانی پوست است که خواص ضد چروک را به همراه دارد، به دلیل ظرفیت نگه داشتن مقدار زیادی آب، پوست مرطوب می ماند و به جلوگیری از ایجاد چین و چروک کمک شایانی می کند و انواع چین و چروک های را به مرور درمان می کند و ظاهر آنها را کاهش می دهد.

یکی دیگر از فواید هیالورونیک اسید این است که بر روی زخم ها تاثیر مثبتی دارد و به کاهش اندازه زخم های سطح پوست کمک می کند و در تسکین درد این مناطق موثر است. زیرا آنتی اکسیدان موجود در سالم نگاه داشتن پوست تاثیر قابل توجهی دارد.

پوست شما را مرطوب و درخشان نگه می داردفواید هیالورونیک اسید در روال روزانه مراقبت از پوست

اگر از هیالورونیک اسید به طور هم زمان با روال مراقبت از پوست مناسب روزانه استفاده نکنید، متاسفانه باید بگوییم با افزایش سن، اگر از بهترین سرم هیالورونیک اسید برای سلامت، درخشان و درمان چین و چروک پوست استفاده کنید دیگر تاثیری نخواهد داشت.

بهتر است بعد از بیدار شدن و شستن صورت خود با یک شوینده حاوی هیالورونیک اسید مناسب استفاده کنید تا تمام آلودگی های عمیق پوست را از بین ببرد. سپس از یک نرم کننده مناسب با نوع پوست خود را انتخاب کنید و در نهایت کرم ضد آفتاب با SPF 15  را فراموش نکنید.

همچنین قبل از خواب از پاک کننده های حاوی هیالورونیک اسید استفاده کنید تا علاوه بر این که در از بین بردن آلودگی های جمع شده در طول روز موثر است از فواید هیالورونیک اسید بهره مند شوید و در طول روز آبرسانی پوست به بهترین شکل ممکن انجام شود.

فواید هیالورونیک اسید در روال روزانه مراقبت از پوست تقویت پوست سالم، نرم و لطیف با هیالورونیک اسید

مکمل های هیالورونیک اسید می تواند به پوست شما کمک کند تا حالت ظاهری و لطافت بیشتری داشته باشید و از لحاظ آبرسانی پوست هیچ کمبودی ندارد و به مرور می توانند از بین برنده تمام خطوط ریز و درشت باشد. تقریبا نیمی از هیالورونیک اسید در بدن و در پوست هر فرد وجود دارد. با این حال، روند پیری طبیعی و قرار گرفتن در معرض اشعه های ماوراء بنفش خورشید، دود سیگار و آلودگی های محیط می تواند مقادیر آن را در پوست کاهش دهد.

در این زمان است که ما باید به فکر جایگزینی مناسب برای تامین آن باشیم تا در جوان ماندن پوست دخیل باشیم. مصرف مداوم مکمل های هیالورونیک اسید و تزریق آن به بدن برای جذب در پوست می تواند از کاهش آن و مشکلات بعد از آن جلوگیری کند. پوست های مرطوب یا بهتر است بگوییم پوست های تامین شده از هیالورونیک اسید باعث کاهش چین و چروک می شوند و در نتیجه پوستی صاف تر را تجربه خواهید کرد. سرم های حاوی هیالورونیک اسید زمانی که مورد استفاده قرار می گیرند می توانند چین و چروک، قرمزی و درماتیت را به طرز چشمگیری کاهش دهند. برخی از متخصصان پوست حتی مواد هیالورونیک اسید را به پوست مراجعه کنندگان تزریق می کنند تا پوست آنها محکم و جوان تر به نظر برسد.

افزایش سرعت بهبود زخم با هیالورونیک اسید

از دیگر فواید هیالورونیک اسید این است که با تنظیم سطح التهاب بدن برای ایجاد رگ های خونی بیشتر در منطقه آسیب دیده، به بهبود سریع زخم ها کمک می کند. تحقیقات حاکی از این است که استفاده از آن بر روی زخم های پوستی باعث کاهش اندازه زخم ها و کاهش درد سریعتر از دارونماها است.

فواید هیالورونیک اسید را می توان در نتیجه زخم ها دید، زیرا دارای خواص ضد باکتری است، بنابراین می تواند به کاهش خطر عفونت در صورت استفاده مستقیم روی زخم های باز کمک کند. علاوه بر این، در مقابله با بیماری لثه، تسریع در بهبودی پس از جراحی دندان و از بین بردن زخم در صورت استفاده موضعی در دهان، موثر است. استفاده از هیالورونیک اسید به طور مستقیم بر روی زخم باز می تواند به تسریع روند بهبودی کمک کند.

افزایش سرعت بهبود زخم با هیالورونیک اسید تسکین درد مفاصل در زمانی کوتاه

فواید هیالورونیک اسید در تسکین درد مفاصل و استخوان ها نیز افراد را متحیر کرده است. مفاصل از مواردی است که به هیالورونیک اسید نیاز بیشتری دارد و با کم شدن آن درد و ساییدگی در این نقاط بیشتر می شود که با ساییدن این قسمت روی همدیگر دردهای زیادی را به دنبال دارد. فواید هیالورونیک اسید برای افرادی که از آرتروز، و مفصل ناشی از ساییدگی و پارگی مفاصل با گذشت زمان رنج میبرند ستودنی است.

تسکین درد مفاصل در زمانی کوتاه

درمان خشکی چشم با هیالورونیک اسید

تقریبا از هر 7 بزرگسال 1 نفر به دلیل کاهش تولید اشک یا تبخیر سریع اشک از علائم خشکی چشم رنج می برد. از آنجا که فواید هیالورونیک اسید را نمی توان در هیچ زمینه ای نادیده گرفت به جرات می توان گفت که در آبرسانی پوست و حفظ رطوبت بسیار عالی چشم ها می تواند کمک قابل توجهی به افراد کند، که اغلب از آن برای درمان خشکی چشم استفاده می کنند.

قطره های چشمی حاوی 0.2 تا 0.4٪ هیالورونیک اسید هستند و به همین دلیل علائم خشکی چشم را به طرز عجیبی کاهش می دهد و سلامت چشم را بهبود می بخشد. جالب است بدانید که لنزهای تماسی حاوی هیالورونیک اسید هستند و به عنوان یک درمان احتمالی برای خشکی چشم در حال تولید هستند. علاوه بر این، قطره های چشمی به دلیل فواید هیالورونیک اسید به طور مکرر در طول جراحی چشم برای کاهش التهاب و سرعت بهبود زخم استفاده می شوند.

افزایش انعطاف پذیری پوست

وقتی سد لیپید افزایش می یابد و توسط هیالورونیک اسید محافظت می شود، پوست بهتر می تواند از خود در برابر عوامل پیر محیطی و آلاینده ها دفاع کند. به دنبال محصولاتی با مواد محدود و مواد نگهدارنده زیاد نباشید. بسیاری از افراد با پوست چرب یا آکنه می خواهند مواد شیمیایی سخت تری را برای تقویت پوست استفاده کنند و دقیقا مشکل اصلی همینجاست. سرم خالص هیالورونیک اسید، هیدراتاسیون را اضافه می کند، به محافظت از سد چربی کمک می کند و برای کسانی که پوست حساس یا مستعد آکنه دارند به شدت توصیه می شود.

افزایش انعطاف پذیری پوستچرا به کرم دور چشم با هیالورونیک اسید و ویتامین C نیاز دارید؟

فواید هیالورونیک اسید و ویتامین C با هم خیلی خوب کار می کنند، زیرا هر دو خاصیت ضد پیری فوق العاده قوی دارند. فواید هیالورونیک اسید در آبرسانی پوست باورنکردنی است. پوست در دوران جوانی بهتر به نظر می رسد و درخشش خاصی دارد زیرا همچنان از فواید هیالورونیک اسید بهره مند می شود و این ماده به طور طبیعی و به میزان قابل توجهی تولید می شود اما این روند بعد از یک سن خاص به اتمام می رسد. به همین دلیل محصولات مراقبت از پوست با هیالورونیک اسید به عنوان یک ماده اصلی، بخشی ضروری در رژیم زیبایی روزانه مچ شده اند.

کرم دور چشم ضد پف و تیرگی عسل تری دبلیو کلینیک
حاوی : عصاره عسل طبیعی – هیالورنیک اسید و آدنوزین – درمان سیاهی و تیرگی و حلقه های دور چشم – آبرسانی و هیدراته کردن نواحی اطراف چشم و … مشاهده و خرید کرم دور چشم ضد پف و تیرگی عسل تری دبلیو کلینیک

کرم دور چشم ضد پف و تیرگی عسل تری دبلیو کلینیکویتامین C مدت زیادی است که به عنوان یکی از عناصر با ارزش پوست شناخته شده، زیرا به طور شگفت انگیزی یک آنتی اکسیدان قوی به شمار می آید و این بدان معنی است که به محافظت از سطح پوست در برابر آسیب رادیکال های آزاد که می تواند در اثر اشعه ماوراء بنفش یا آلودگی محیط زیست ایجاد شود کمک می کند. ویتامین C از سلامت کلاژن پشتیبانی می کند، کلاژن پروتئینی است که زیبایی پوست را حفظ و تضمین می کند. وقتی ویتامین C و فواید هیالورونیک اسید با هم ترکیب می شوند، در برابر هر عاملی می توانند جوابگو باشند و زیبایی شما را دوچندان کنند. این مواد مکمل یکدیگر هستند و مراقبت های ضد پیری، مرطوب کننده مغذی و محافظت کننده از پوست را به شما هدیه می دهند.

منبع 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید