Rate this post

خندیدن بهترین حالتی است که می‌تواند برای انسان رخ دهد. با این وجود بروز خط خنده را می توان تنها عارضه این امر تلقی نمود.  در واقع زمانی که انسان برای مدت زمان زیادی می خندد، بافت کناری لبه های آن به تدریج چروک های کمانی به خود می‌گیرد که در راستای فرایند خندیدن افراد هستند. این چروک‌ها عموما در اثر تضعیف بافت پوستی ایجاد می‌شود و به دلیل عمق خود غالبا به صورت عادی قابل مشاهده است.

  همین مورد باعث شده تا تأثیرات نامناسبی را بر روی پوست صورت افراد بگذارد. این فاکتور عاملی بوده تا اغلب افراد به دنبال راهکارهایی برای درمان چین و چروک خط خنده باشند.  ماساژ صورت برای رفع خط خنده یکی از بهترین روش‌های درمانی است که می‌تواند تاثیرات مثبت و مفیدی داشته باشد.  این روش درمانی عموماً عارضه ای ندارد و بر همین اساس است که اغلب افراد به دنبال طرز ماساژ خط خنده برای رفع چین و چروک خود هستند.

 با این وجود بخش زیادی از مردم، اطلاعات دقیقی پیرامون آن ندارند.  همین مورد سبب می‌شود تا نتوانند به شیوه ای مناسب آن را به کار گیرند. در ادامه این مقاله قصد داریم تا مروری بر روی این موضوع داشته باشیم. از طرفی دیگر ما به طرز صحیح ماساژ خط خنده برای آن را خدمت شما عزیزان بیان می کنیم تا شما هم به کمک ماساژ بتوانید خط خنده خود را از بین ببرید. لذا بهتر است ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

 

اگر زمان و حوصله ی کافی برای مطالعه تمام متن را ندارید تیتر مورد علاقه ی خود را انتخاب و کلیک نمائید

خط خنده چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم به ماساژ خط خنده و روش آن بپردازیم، بهتر است ابتدا با ماهیت این مشکل آشنا شوید. در واقع خط خنده به چروکهای کمانی اطراف دهان گفته می‌شود که در اثر خندیدن بیش از اندازه به وجود می آید. این دسته از چین و چروک ها و عموماً در اثر نازک شدن بافت پوستی اطراف دهان و البته کاهش مقاومت ماهیچه های این ناحیه به وجود می آید.

از طرفی دیگر کاهش کلاژن و الاستین موجود در این ناحیه هم می تواند تاثیرات بسیار زیادی در خلق این دسته از چین و چروک ها داشته باشد.  خندیدن بیش از اندازه، صحبت کردن زیاد و یا باز بودن دهان از جمله مهمترین دلایلی است که باعث ایجاد چنین چین و چروک می شود. البته باید عنوان کنیم که افزون بر این موارد، فاکتورهای دیگری همچون قرار گیری بیش از اندازه در معرض نور آفتاب، مصرف بالای دخانیات، استفاده از مواد آرایشی غیر استاندارد، عدم رسیدگی کافی به پوست و…. از جمله دلایلی است که باعث بروز خط خنده می شود.

از آنجایی که خط خنده از اطراف بینی تا انتهای دهان کشیده می شود. لذا می توان گفت که در بخش مرکزی صورت است و چنانچه به چروک های عمیق تبدیل شوند، به سادگی از دور قابل مشاهده هستند. همین مورد هم سبب شده تا تأثیرات منفی بر روی پوست صورت افراد بگذارند. به گونه ای که می تواند چهره آنها را پیرتر از حالت عادی نشان دهد. بر همین اساس است که اغلب افراد به دنبال راهکارهایی برای درمان آن هستند. ماساژ خط خنده یکی از بهترین و البته موثرترین راهکارهایی است که می‌تواند به کاهش چین و چروک اطراف دهان کمک کند.

خط خنده چیست؟

دلیل اثرگذاری ماساژ خط خنده

همانگونه که در بالا اشاره کردیم، عموما خط خنده در اثر آسیب دیدن و یا کاهش توانایی ماهیچه اطراف دهان ایجاد می شود. این ماهیچه orbicularis orus نام دارد. در واقع ضعف این ماهیچه در اثر خندیدن بیش از اندازه، فاکتوری است که می‌تواند منجر به بروز خط خنده شود.

بر همین اساس است که روشهای ماساژ، عموما بر روی تقویت این ماهیچه و سایر عضله های اطراف آن تمرکز دارند. همین مورد سبب می‌شود تا بافتی مقاوم تر داشته و در برابر چین و چروک های احتمالی،  دوام بالاتری داشته باشند. البته باید عنوان کنم که این ماساژ ها نمی توانند به طور کلی مانع از بروز خط خنده شوند.  اما در هر حال می توانند آنها را به چین و چروک های سطحی محدود نمایند.

مطالعه ی مقاله ( پماد هیدروکورتیزون برای لک صورت – درمانی بی نظیر برای لک های صورت) می تواند برای شما سودمند باشد

طرز ماساژ خط خنده

اثرگذاری و البته نداشتن عارضه، سبب شده تا روش ها و راهکارهای متفاوتی برای این ماساژ ایجاد شود. ما در ادامه چند روش مختلف جهت ماساژ صورت برای رفع خط خنده را خدمت شما عزیزان بیان کرده ایم. در این روش افراد می توانند به سادگی هر چه تمام ترخطوط خنده خود را برطرف سازند. البته باید بدانید که این روش ها نیازمند استمرار و تکرار مداوم است و نمی توان صرفا با یک یا دو بار استفاده از آن شاهد نتیجه چشمگیری بود.

برای مشاوره رایگان جهت رفع مشکلات پوستی تان کلیک نمائید برای مشاوره رایگان جهت رفع مشکلات پوستی تان کلیک نمائید

روش اول ماساژ خط خنده

 

سعی کنید تا در قدم اول انگشتان خود را بر روی خط خنده قرار دهید. پس از این کار تا می توانید با دهان بسته لبخند بزنید. سعی کنید این لبخند به گونه ای باشد که حدالامکان ماهیچه های صورت شما را تحت فشار قرار دهد. به مدت ۵ ثانیه صورت خود را در حالت لبخند نگه دارید. پس از این کار دوباره استراحت کرده و مجددا آن را تکرار نمایید. این عمل را به مدت ۳۰ بار در روز تکرار نمایید. این روش باعث تقویت عضله لبخند و البته ماهیچه های گونه می‌شود.

روش اول ماساژ خط خنده

روش دوم برای ماساژ خط خنده

در این روش سعی کنید تا نوک انگشتان خود را در طرفین دهان خود قرار دهید. سعی کنید انگشتان شما بر روی مرکز خط خنده قرار داده و پس از اینکار انگشتان خود را به میزان یک سانت عقب کشیده و سپس سعی کنید تا لبهای خود را غنچه نمایید. در این روش باید سعی کنید تا انگشتان دست شما همچون یک مانع برای حرکت ماهیچه های خط خنده عمل نماید.

این کار را به مدت ۲۵ بار تکرار کرده و هر بار ۵ تا ۱۰ ثانیه آن را نگه دارید. سعی کنید با این روش فشار حداکثری بر روی ماهیچه و خنده اعمال شود. این کار باعث می‌شود تا این ماهیچه تقویت شده و در برابر چین و چروک های آتی دوام بالایی داشته باشد.

 

روش سوم برای ماساژ خط خنده

آخرین روش برای رفع خط خنده بر روی بالا بردن گونه ها تمرکز دارد. در واقع افتادگی گونه ها عاملی است که فشار بر روی ماهیچه orbicularis oris را افزایش می‌دهد. همین مورد هم سبب می‌شود تا این ماهیچه سریعتر در معرض بروز چین و چروک قرار گیرد. بر همین اساس است که تقویت ماهیچه های گونه می تواند به کاهش چروک خط خنده کمک کند.

در این روش سعی کنید تا انگشتان دست خود را بر روی زیر چشم و ناحیه نزدیک‌بینی قرار دهید. سپس چشمان خود را ببندید و به کمک انگشتان خود ناحیه مورد نظر را به سمت قسمت شقیقه ماساژ دهید. در نظر داشته باشید که باید هر بار انگشتان شما از ناحیه گونه به سمت شقیقه یا همان گیجگاه حرکت داده شود و نباید مجدداً از سمت گیجگاه به سمت اطراف بینی ماساژ دهید. این عمل را به مدت ۱۰ بار انجام داده و هر بار نزدیک ۵ ثانیه نگهدارید. تکرار این عمل موجب بالا رفتن گونه‌های شما شده و فشار به روی ماهیچه خط خنده را کاهش می دهد.

ماساژ رفع خط لبخند

راهکار ساده تر برای رفع خط خنده

اگرچه ماساژ خط خنده می تواند تأثیرات به سزایی برای کاهش چین و چروک های صورت داشته باشد. اما این روزها راه کارهای بسیار سریع تر و البته ایمن تری خلق شده اند که می تواند در مدت زمان بسیار اندکی نتایج منحصر به فردی را خلق کند. برای مثال استفاده از انواع کرم ضد چروک می‌تواند راهکاری بهینه باشد. محصول زیر یکی از منحصر به فردترین ترکیباتی می باشد که در این زمینه خلق شده است.

کرم صورت سوپر آبرسان و ضد چروک هیالورونیک اسید فارم استی
ترکیبات اصلی : نیاسین آمید ، آدنوزین و ۵ نوع متفاوت هیالورنیک اسید – دارای اثر دوگانه ضد چروکی و روشن کنندگی عالی – تقویت خاصیت کشسانی و الاسیته و سفتی پوست – نفوذ مواد مغذی و ضروری به لایه های زیرین – بهبود روشنایی ، درخشندگی و شفافیت پوست – رفع تیرگی ، کک و مک و لکه های پوستی – ایجاد پوستی شاداب ، با نشاط و طراوت …..

مشاهده و خرید کرم صورت سوپر آبرسان و ضد چروک هیالورونیک اسید فارم استی

کرم صورت سوپر آبرسان و روشن کننده هیالورونیک اسید فام استی