سرم پوست حاوی ویتامین c چه خاصیت هایی دارد ؟
سرم پوست حاوی ویتامین c چه خاصیت هایی دارد ؟

سرم پوست ویتامین C چیست و چه چیزی در آن وجود دارد؟

سرم پوست ویتامین C یک محصول مراقبت از پوست است که همراه با ویتامین C می باشد. دارای قوام مایع یا ژل است و به صورت موضعی روی پوست قرار می گیرد. سرم پوست ویتامین سی را می توانید در فروشگاه های بزرگ، فروشگاه های زیبایی و داروخانه ها تهیه کرد. این سرم ها خاصیت سفت کردن، روشن کنندگی و تقویت کلاژن را دارا هستند. استفاده از این مزایا دلیل اصلی افزودن سرم ویتامین سی به برنامه مراقبت از پوست است. یکی از فواید ویتامین C آنتی اکسیدان است، بنابراین از جلوگیری از تشکیل رادیکال های آزاد که باعث تجزیه کلاژن و الاستین می شود، کمک می کند و نتیجه آن، پوستی درخشان و جوان است.

سرم پوست ویتامین C چیست و چه چیزی در آن وجود دارد؟
سرم پوست ویتامین C چیست و چه چیزی در آن وجود دارد؟

فواید استفاده از سرم پوست ویتامین C

ویتامین C یک آنتی اکسیدان است، به این معنی که می تواند آسیب های محیطی و آسیب های ناشی از آفتاب سلول ها را متوقف می کند. بهترین راه برای دستیابی به محافظت و فواید ویتامین C، استفاده مستقیم از آن روی پوست است. شما می توانید از سرم پوست ویتامین سی استفاده کنید و مزایای آن را روی پوست خود ببینید. هنگامی که برش های مرکبات را روی صورت خود قرار میدهید، هیچ کنترلی روی کیفیت وجود ندارد و ممکن است هیچ نتیجه ای نگیرید. وقتی ما ویتامین C می خوریم، می نوشیم یا به عنوان مکمل استفاده می کنیم، به عنوان اسید اسکوربیک شناخته می شود و فقط یک بخش کوچک به پوست ما میرسد. با این حال با استفاده مستقیم سرم پوست ویتامین سی، به پوست ما اجازه می دهد مقدار بیشتری از آن را به روشی کارآمد جذب پوست شود.

فواید استفاده از سرم
فواید استفاده از سرم

فواید ضدآفتاب با استفاده از سرم ویتامین سی

ویتامین C یک آنتی اکسیدان است. این بدان معناست که آسیب هایی را که رادیکال های آزاد ممکن است به بدن وارد کنند کاهش می دهد. رادیکال های آزاد ذراتی هستند که باعث التهاب پوست می شوند. این در حالی که فرد برای محافظت از پوست نباید ضدآفتاب را با ویتامین C موضعی جایگزین کند، استفاده از ویتامین سی موضعی نیز می تواند به محافظت در برابر اثرات مضر آفتاب کمک کند. برخی از اثرات آنتی اکسیدانی ویتامین سی بر روی پوست عبارتند از:

  • کاهش مرگ زودرس سلول
  • کاهش ترشح سیتوکین ها که ترکیبات التهابی هستند.
  • کاهش آسیب ناشی از قرار گرفتن در معرض نور ماورا بنفش (UV)
فواید ضدآفتاب
فواید ضدآفتاب

جلوگیری از پیری زودرس با استفاده از سرم پوست ویتامین C

ویتامین C نمی تواند چین و چروک هایی را که به مرور زمان ایجاد می شوند معکوس کند. با این حال، سرم پوست ویتامین سی با محافظت از پوست در برابر چروک های نابهنگام پوستی که قرار گرفتن در معرض آفتاب می تواند به کاهش پیری زودرس کمک کند. ویتامین سی همچنین با تحریک رشد کلاژن به کاهش چین و چروک زودرس کمک می کند. کلاژن پروتئینی است که ساختار و خاصیت ارتجاعی پوست را ایجاد می کند. سرم پوست ویتامین C برای مراقبت از پوست خاصیت ضد پیری و سهولت استفاده محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. آنها نه تنها به عنوان مرطوب کننده و بازسازی کننده پوست سالم و بادوام شناخته شده اند، بلکه همچنین سرم پوست ویتامین سی به عنوان مدافع عالی در برابر آلاینده های روزمره از جمله اشعه، نور خورشید، مولکول های سرطان زا و دود شناخته می شوند.

جلوگیری از پیری زودرس
جلوگیری از پیری زودرس

چند بار باید از سرم پوست ویتامین C استفاده کنید؟

می توانید روزانه از سرم پوست ویتامین C استفاده کنید، اگر صبح از این سرم استفاده کنید، از مزایای عملکرد بهتر ضدآفتاب خود بهره مند می شوید. ویتامین سی به تقویت توانایی ضدآفتاب کمک می کند. اگر در این زمان از آن استفاده کنید، پوست در برابر رادیکال های آزاد خطرناک که می توانند به پوست شما آسیب برسانند، محافظت می شود. همچنین اگر پوست حساسی دارید، از سرم پوست ویتامین سی هنگام شب بر روی پوست خود استفاده کنید. هنگام خواب پوست خود را جوان می کند و سلولهای پوستی مرده را جایگزین سلول های تازه پوست می کند. استفاده از سرم پوست ویتامین سی در شب تاثیر زیادی در روند جوانسازی خواهد داشت.

سرم پوست روشن کننده و ضد چروک ویتامین سی
تقویت و بازسازی سلول های پوستی – جلوگیری از ایجاد ملانین و تیرگی و لکه های پوستی – تولید کلاژن و بازگرداندنی خاصیت ارتجاعی طبیعی پوست و … مشاهده و خرید سرم پوست روشن کننده و ضد چروک ویتامین سی

ایجاد یک رنگ پوست یکنواخت با استفاده از سرم پوست ویتامین c

برخی از افراد برای درمان هایپرپیگمانتاسیون از سرم پوست ویتامین سی به صورت موضعی استفاده می کنند. اینها نواحی از پوست هستند که نسبت به اطراف آن تیره تر به نظر می رسند. قرار گرفتن در معرض آفتاب یا تغییرات هورمونی مرتبط با افزایش سن معمولاً باعث ایجاد این مناطق تاریک می شود. محققان نظریه می دهند که سرم پوست ویتامین سی ممکن است به کاهش تولید ملانین کمک کند. ملانین یک رنگدانه است که باعث ایجاد تیرگی در مناطق بیش از حد رنگدانه می شود. با کاهش تولید آن، ممکن است فرد به کاهش مناطق تیره پوست کمک کند.

ایجاد یک رنگ پوست یکنواخت با استفاده از سرم ویتامین سی
ایجاد یک رنگ پوست یکنواخت با استفاده از سرم ویتامین سی

چه کسی باید از سرم پوست ویتامین C روی پوست خود استفاده کند؟

طبق مطالعه در مواد مغذی، ویتامین سی می تواند به محافظت از پوست در برابر بسیاری از مشکلات از جمله آفتاب سوختگی، چین و چروک، افتادگی، خشکی و ناهمواری رنگ پوست کمک کند. هر کسی که با این مشکلات پوستی سروکار داشته باشد ممکن است بخواهد یک سرم پوست ویتامین سی به رژیم مراقبت از پوست خود اضافه کند. سرم پوست ویتامین سی به افراد در هر سنی توصیه می شود. زیرا در واقع همه در معرض آسیب های خورشید هستند و با سرم های ویتامین سی ما میزان آسیب خورشید را که از نور خورشید دریافت می کنیم به حداقل می رسانیم. همچنین این سرم وظیفه ی هم وظیفه ی محافظت از پوست را دارد و هم به بهبودی مناطق آسیب دیده کمک میکند.

آیا می توانم هر روز از سرم پوست ویتامین C استفاده کنم؟

بله، سرم پوست ویتامین C محصولی است که می توانید هر روز از آن استفاده کنید. اما باید توجه داشت از آنجایی که ویتامین سی یک ماده حساس به نور خورشید است، ممکن است روش سرم را تغییر دهد. اگر تصمیم به استفاده از سرم پوست ویتامین سی در طول روز دارید حتما از ضدآفتاب همراه آن استفاده کنید. ضدآفتاب ها قابلیت محافظت در برابر آفتاب را افزایش می دهد. بعد از شستن و تمیز کردن پوست می توانید از سرم پوست ویتامین سی استفاده کنید. این روند باعث می شود که محصول بدون نفوذ توسط هیچ محصول دیگری به پوست نفوذ کند. در روال مراقبت از پوست، توصیه می شود ابتدا از سبک ترین محصول استفاده کنید و به سراغ محصولات سنگین بروید.

آیا می توانم هر روز از سرم ویتامین سی استفاده کنم؟
آیا می توانم هر روز از سرم ویتامین سی استفاده کنم؟

آیا سرم پوست ویتامین C برای پوست چرب مفید است؟

هر کسی که پوست چربی دارد باید از سرم پوست ویتامین C استفاده کند. بسیاری از افراد با پوست چرب این مسئله را یک مشکل می دانند و همیشه به دنبال حل این مشکل هستند. شما می توانید از سرم ویتامین سی برای پوست چرب استفاده کنید. هر نوع پوستی مزایا و معایب خود را دارد، اما احساس می کنیم وقتی صحبت از پوست چرب است، مزایای آن بسیار جذاب هستند. این جوانب مثبت عبارتند از محافظت از پیری پوست، انعطاف پذیری و حساسیت نمی پذیرد. همچنین پوست چرب سبوم اضافی طبیعی دارد و این همان چیزی است که بیشتر افراد با این نوع پوست دوست دارند تا آن را از بین ببرند. به جای تلاش برای از بین بردن چربی طبیعی پوست، باید از سرم پوست ویتامین سی استفاده کنید و با پوست کار کنید تا تعادل پیدا کنید.

شما را به مشاهده ی مقاله ( برای درمان موهای زیر پوستی چه باید کرد؟ ) دعوت می کنیم

بهبودی پوست با استفاده از سرم ویتامین C برای پوست چرب

خصوصیاتی که سرم را از مرطوب کننده ها متمایز می کند، سرم را برای پوست های چرب و ترکیبی مناسب می کند. سرم ها سبک هستند و به راحتی جذب می شوند. سرم ها می توانند عمیق تر از بسیاری از مرطوب کننده ها نفوذ کنند. فرمول یک سرم، از نظر ماهیت، روی هیدراتاسیون متمرکز است. این فواید مطابقت دقیق با نیازهای پوست چرب دارد. در حقیقت، برای کارهای روزمره مراقبت از پوست در تابستان، توصیه می کنیم تنها سرم پوست ویتامین سی را صبح استفاده کنید و مرطوب کننده خود را به زمان شب تغییر دهید.

بهبودی پوست با استفاده از سرم ویتامین C برای پوست چرب
بهبودی پوست با استفاده از سرم ویتامین C برای پوست چرب

سرم ویتامین C برای پوست چرب حاوی اسید هیالورونیک

سرم ویتامین سی برای پوست چرب که حاوی این مواد باشد، یک سرم مراقبت از پوست است که می تواند روی پوست چرب استفاده شود. بهترین سرم اسید هیالورونیک، ترکیبی از ویتامین های C و E را برای آبرسانی کامل و تغذیه سلول های پوستی ارائه می دهد. اسید هیالورونیک تا 1000 برابر وزن خود را در آب نگه می دارد. همچنین می تواند به عنوان مرطوب کننده ی پوست نیز ایده آل باشد. خوب است بدانید سرم ویتامین C برای پوست چرب حاوی آنتی اکسیدان برای ایجاد کلاژن و رنگ پوستی صاف می باشد. بسیاری از این سرم ها حاوی اسید هیالورونیک هستند که ماده ای سبک و مرطوب کننده است و برای هر نوع پوستی بسیار مناسب است. اگر شما یکی از میلیون ها نفری هستید که هر روز با پوست چرب دست و پنجه نرم می کنند، سرم صورت مناسب می تواند برای همیشه به مبارزه شما پایان دهد. سرم ها فقط به اندازه مواد موجود در آن خوب هستند، این به معنای انتخاب سرم ویتامین C برای پوست چرب است که حاوی اسید هیالورونیک نیز باشد.

سرم ویتامین C برای پوست چرب حاوی اسید هیالورونیک
سرم ویتامین C برای پوست چرب حاوی اسید هیالورونیک

پوست چرب خسته کننده است

اگر پوست چربی دارید، ممکن است فکر کنید هرگز راهی برای نجات ندارید. اما باید بگوییم که همیشه راهی پیدا می شود. شما می توانید از سرم ویتامین سی برای پوست چرب استفاده کنید. شما لیاقت داشتن پوستی سالم و درخشان را دارید. در حالی که پاکسازی اولین قدم حیاتی در خلاص شدن از شر بسیاری از چربی ها است، استفاده از سرم ویتامین سی برای پوست چرب یک مرحله حیاتی برای این گونه پوست ها می باشد. استفاده از سرم آبرسان و سرم ویتامین سی برای پوست چرب راهی عالی برای جلوگیری از بازگشت سریع پوست چرب است.

استفاده از سرم ویتامین c برای پوست خشک

یک رژیم کامل مراقبت از پوست برای مراقبت از بزرگترین اندام بدن مهم است. با افزایش سن، پوست برخی از سفت بودن سالهای جوانی را از دست می دهد و حتی ممکن است خشک شود. اگر علائمی از خشکی پوست مشاهده کردید، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که سرم ویتامین c برای پوست خشک استفاده کنید. استفاده از سرم ویتامین سی برای پوست خشک، باعث احیای مجدد پوست شما می شود.

استفاده از سرم ویتامین c برای پوست خشک
استفاده از سرم ویتامین c برای پوست خشک

اما باید دانست چه عواملی باعث خشکی پوست می شود؟

پیری تنها یکی از دلایل خشکی پوست است. سایر عوامل بالقوه عبارتند از : گرما، هوای سرد، دوش آب گرم، صابون هایی که برای از بین بردن چربی طراحی شدند و بیماری های پوستی مثل پسوریازیس یا اگزما. برای مقابله با این اثرات شما می توانید از بهترین سرم ویتامین c برای پوست خشک استفاده کنید تا رطوبت را به پوست خود برگردانید. سرم ویتامین c برای پوست خشک، سرمی است که حاوی اسید هیالورونیک و ویتامین سی می باشد و می تواند به شما کمک کند تا رطوبت پوست خود را حفظ کنید و درخشش طبیعی را به پوست خود برگردانید.

شما را به مشاهده ی مقاله ( راهکارهایی برای درمان خشکی پوست صورت ) دعوت می کنیم

چگونه بفهمیم پوستی خشک داریم ؟

در ابتدا ممکن است متوجه خشکی پوست نشوید، اما رفع آن به محض فهمیدن در بهبود پوست کمک اساسی می کند. برخی از علائم خشکی پوست عبارتند از: خارش، پوسته پوسته شدن، قرمزی پوست، سفتی پوست به خصوص پس از قرار گرفتن طولانی مدت در آب و ترک پوست. وقتی این علائم را در پوست خود مشاهده می کنید، افزودن سرمی که توانایی حفظ رطوبت را داشته باشد، عاقلانه است. مصرف سرم ویتامین c برای پوست خشک ممکن است از هدر رفتن آب در لایه های بالایی پوست شما جلوگیری کند. اگرچه ممکن است بلافاصله نتیجه را مشاهده نکنید، اما می توانید با گذشت زمان و استفاده از سرم ویتامین سی برای پوست خشک انتظار بهبود کیفیت پوست خود را داشته باشید.

چگونه بفهمیم پوستی خشک داریم ؟
چگونه بفهمیم پوستی خشک داریم ؟

آیا استفاده از سرم ویتامین سی برای پوست خشک مفید است ؟

بسیاری از مطالعات نشان می دهد که سرم پوست ویتامین سی می تواند آسیب هایی را که منجر به خشکی پوست می شود در صورت جذب مستقیم کاهش دهد یا حتی ممکن است آن را برطرف کند. سرم ویتامین سی برای پوست خشک می تواند به شما کمک کند تا با علائم پیری مقابله کنید.

آیا استفاده از سرم ویتامین سی برای پوست خشک مفید است ؟
آیا استفاده از سرم ویتامین سی برای پوست خشک مفید است ؟

منبع

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید