راهنمای خرید کرم ضد آفتاب خوب
راهنمای خرید کرم ضد آفتاب خوب

سوالاتی که ممکن است در ذهن شما بوجود بیاید این است که چه نیازی به خرید کرم ضد آفتاب است؟ حین خرید کرم ضد آفتاب باید چه نکاتی را مد نظر داشت؟ SPF درج شده بر روی ضد آفتاب نشانه چیست؟ چند مرتبه باید از یک کرم ضد آفتاب در روز استفاده کرد؟ از چه زمانی باید شروع به استفاده از ضد آفتاب کرد؟ و سوالات دیگری که ممکن است تا به امروز ذهن شما را در رابطه با نحوه تاثیرگذاری کرم های ضد آفتاب به خود مشغول کرده باشد، حتما این سوال در ذهن شما نقش بسته است که چه تفاوتی میان کرم ضد آفتاب و سایر کرم ها وجود دارد؟

اهمیت خرید کرم ضد آفتاب

امروزه ضد آفتاب بخش مهمی از یک استراتژی کامل محافظت از آفتاب در زندگی بسیاری از افراد به شمار می رود که برای خرید کرم ضد آفتاب خود دغدغه های بسیاری دارند، در نظر گرفتن نکات مهم خرید کرم ضد آفتاب می تواند پیامدهای مثبت و عالی را به دنبال داشته باشد.

چه کسی باید از ضد آفتاب استفاده کند؟

چرا باید از ضد آفتاب استفاده کنم؟

چه نوع ضد آفتابی باید استفاده کنم؟

چه موقع باید از ضد آفتاب استفاده کنم؟

چند مرتبه در روز باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنم؟

اهمیت خرید کرم ضد آفتاب
اهمیت خرید کرم ضد آفتاب

چرا باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم؟

بدون شک همه ی ما در طول روز ممکن است برای چند دقیقه یا چندین ساعت بنا به هر دلیلی در معرض نور خورشید قرار بگیریم و این کاملا طبیعی است و می تواند تمام ویتامین های مورد نیاز بدن به مرور تامین شود؛ اما مسئله اصلی زمانی شروع می شود که ماندن ساعت ها در معرض نور خورشید آن هم بدون استفاده از کرم ضد آفتاب می تواند عواقب جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد، که جای نگرانی دارد!

استفاده نکردن از یک کرم ضد آفتاب خوب می تواند خطر ابتلا به سرطان و پیش سازهای پوستی را افزایش دهد، و این در حالیست که اگر شما در روزهای ابری و غیر ابری با استفاده منظم و روزانه از بهترین کرم های ضد آفتاب می توانید خطر ابتلا به سرطان سلول سنگفرشی (SCC) را حدود 40% و خطر ملانوما را 50 درصد کاهش دهید.

قیمت کرم ضد آفتاب در مقابل هزینه ای که برخی از افراد برای جراحی های پوست و زیبایی انجام می دهند بسیار ناچیز است و این جای سوال است که چرا همه از ضد آفتاب استفاده نمی کنند؟

تنها با خرید کرم ضد آفتاب می توان از پیری زودرس پوست ناشی از چین و چروک، لکه دار شدن و سوختگی پوست و … جلوگیری کرد، برای جویا شدن از قیمت کرم ضد آفتاب همینجا که ایستاده اید صبر کنید شما می توانید به وب سایت حاضر مراجعه کنید و از قیمت کرم ضد آفتاب SPF15، SPF30 و SPF50 که استانداردترین ضد آفتاب های پیشنهادی هستید با خبر شوید.

چرا باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم؟
چرا باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم؟

چه کسی باید از کرم ضد آفتاب استفاده کند؟

جواب بسیار کوتاه است؛ همه باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنند! تفاوتی میان مردان، زنان و کودکان بالای 6 ماه وجود ندارد و تمام افراد با خرید کرم ضد آفتاب متناسب با پوست خود باید هر روز از آن در برابر نور خورشید استفاده کنند. الخصوص اگر از دسته افرادی هستید که به راحتی پوست شما در مقابل نور خورشید برنزه می شود به هیچ عنوان نباید بدون ضد آفتاب از خانه خارج شوید!

چرا گفتیم کودکان بالای 6 ماه؟ چون کودکان کمتر از 6 ماه از پوست بسیار حساسی برخوردار هستند که به طور معمول با انواع لباس و غیره پوشانده می شوند و دیگر نیازی به استفاده از کرم ضد آفتاب نیست، همچنین پوست برخی از نوزادان به کرم ضد آفتاب واکنش نشان می دهد.

شما را به مشاهده ی مقاله ( چگونه کرم روز خانگی بسازیم ؟ ) می کنیم

از چه نوع کرم ضد آفتابی باید استفاده کنیم؟

حین خرید کرم ضد آفتاب با تنوع بسیار زیادی از کرم ها روبرو خواهید شد و این کاملا طبیعی است، اما در خرید کرم ضد آفتاب باید چه نکاتی را مد نظر داشته باشیم؟

بدون شک قبل از توجه به قیمت کرم ضد آفتاب باید بهSPF  موجود بر روی جلد محصول توجه کرد، بسیاری از تحقیقات حاکی از این است که برای پیشگیری از سرطان پوست، خرید کرم ضد آفتاب با SPF استاندارد دقیقا همان چیزی است که می تواند در بهبود پوست شما و پیشگیری انواع سرطان دخیل باشد و تا زمانی که محافظت ایمن و موثر وجود داشته باشد نباید نگرانی از این بایت داشته باشید.

بهترین نوع ضد آفتاب SPF 15، SPF 30 و SPF 50 هستند که به دو صورت شیمیایی و فیزیکی در اختیار مشتریان قرار می گیرد، این کرم ها در مقابل نور خورشید از خود به دو شکل متفاوت مقاومت نشان می دهند و از انواع پوست به بهترین شکل ممکن محافظت کنند. خرید کرم ضد آفتاب با SPF های بالاتر نه تنها سودی برای شما نخواهد داشت بلکه می تواند نتایج منفی بیشتری داشته باشد.

جای تعجبی ندارد، خرید کرم ضد آفتاب وبا SPF بالاتر افراد را ترغیب می کند تا بیشتر در مقابل نور خورشید قرار بگیرند؛ که در این حالت تنها یک کرم ضد آفتاب نمی تواند جوابگوی خوبی در معرض اشعه های نور خورشید باشد!

از چه نوع کرم ضد آفتابی باید استفاده کنیم؟
از چه نوع کرم ضد آفتابی باید استفاده کنیم؟

مواد کرم ضد آفتاب چیست؟

حتما برای شما هم جالب است که بدانید در بهترین محصولات کره ای از جمله کرم های ضد آفتاب چه چیزی وجود دارد که آنها را به نسبت سایر کرم ها متمایز کرده است؛ چه مواد فعالی در این کرم سبب جلوگیری از رسیدن اشعه ماوراء بنفش خورشید به پوست شما می شود.

در کرم های ضد آفتاب فیزیکی از جمله مواد معدنی دی اکسید تیتانیوم و اکسید روی وجود دارد که می توانند پرتوهای نور خورشید را قبل از نفوذ به پوست شما مسدود کرده و پراکنده کنند.

در حالی که در کرم های ضد آفتاب شیمیایی موادی همچون آووبنزون ​​و اکتیزالات باعث می شوند تا پرتوهای UV را قبل از آسیب رساندن به پوست شما جذب کنند.

و این در حالی است که کرم های ضد آفتاب فیزیکی ممکن است کمتر از ضد آفتاب های شیمیایی باعث تحریک پوست شوند، هر دو نوع کرم ضد آفتاب بی خطر بوده و با انواع پوست سازگاری دارند و در حقیقت، بسیاری از محصولات ضد آفتاب موجود در بازار امروز، ترکیبات موجود در هر دو نوع کرم را با هم ترکیب می کنند تا نتایج بهتری داشته باشند.

برخی از افراد ممکن است کرم های ضد آفتاب را به عنوان “طبیعی” یا حتی “ارگانیک” تر تصور کنند اما در واقع آنها ترکیبات معدنی هستند. کرم های ضد آفتاب که بسیاری از آنها “شیمیایی” می نامند در واقع “فیلترهای ارگانیک UV” هستند که طرفداران بیشماری دارد و دوستدار پوست شماست.

مواد کرم ضد آفتاب چیست؟
مواد کرم ضد آفتاب چیست؟

SPF به چه معنی است؟

SPF در اصل مخفف Sun Protection Factor می باشد که بیانگر درصد مقاومت نوع ضد آفتاب در مقابل نور خورشید است؛ اگر مقدار SPF ضد آفتاب تعیین شده را دقیقا همانطور که در مقایسه با مدت زمانی که بدون ضد آفتاب از خانه خارج شده اید استفاده کنید، به شما نشان می دهد که در چه مدت زمانی طول می کشد تا پرتوهای UVB خورشید به پوست شما آسیب برسانند. بنابراین، اگر از کرم ضد آفتاب SPF 30 به درستی استفاده کنید، 30 برابر بیشتر از زمان معمولی طول می کشد تا پوست شما سوخته شود.

کرم ضد آفتاب کره ای روغن اسب فارم استی Farm Stay SPF50
حاوی روغن اسب خالص جزیره جیجو – جذب سریع و راحت – محافظت کامل از پرتوهای یو وی و اشعه ماوراء بنفش و ……. برای خرید و مشاهده اینجا را کلیک نمائید

SPF کرم ضد آفتاب متناسب با پوست شما

تعیین SPF مناسب با پوست افراد بسته به فواصلی دارد که شما در معرض آفتاب قرار می گیرید، اگر میزان قرار گرفتن شما در مقابل نور خورشید بسیار کوتاه است می توانید برای خرید کرم ضد آفتاب از SPF 15 یا بالاتر کمک بگیرید.

اما اگر زمان زیادی را خارج از منزل بخصوص در ظهر بین ساعات 11 تا 15 می گذرانید، نیاز به خرید کرم ضد آفتاب با SPF 30 یا SPF 50 است. توجه داشته باشید که برای تمدید آن هر دو ساعت یکبار باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

SPF کرم ضد آفتاب
SPF کرم ضد آفتاب

محافظت از طیف گسترده

در گذشته، اکثر کرم های ضد آفتاب فقط اطلاعاتی در مورد برچسب های محصول و محافظت در برابر اشعه های ماوراء بنفش، اشعه هایی که باعث آفتاب سوختگی، برنزه شدن و پیری زودرس می شدند درج شده بود.

اکنون که خطرات UVA به خوبی شناخته شده است، انواع کرم ضد آفتاب با طیف گسترده ای از اطلاعات دقیق بر روی محصولات به صورت برچسب های مختلفی در مورد محافظت در برابر UVB و UVA درج شده است.

خرید کرم ضد آفتاب متناسب با نیازتان

SPF 15: ایده آل ترین کرم ضد آفتاب برای انواع پوست به صورت روزانه می باشد، که در صورت قرار گرفتن در معرض اتفاقی نور خورشید مانند پیاده روی، رانندگی و … می توانید از این کرم استفاده کنید. فراموش نکنید که احتیاط شرط عقل است بنابراین حین خرید کرم ضد آفتاب تست انجام دهید.

SPF 30 یا بالاتر: برای افرادی که فعالیت های گسترده ای در فضای باز از جمله دویدن، پیاده روی در  مدت زمان طولانی، شنا و ورزش در فضای باز و … همگی از عمده علل محکم برای خرید کرم ضد آفتاب SPF 30 است، اگر در خارج از منزل کار می کنید بدون شک به یک کرم ضد آفتاب SPF 30 یا بالاتر نیاز خواهید داشت؛ نگران قیمت کرم ضد آفتاب نباشید چرا که علاوه بر مناسب بودن ارزش خرید را دارد.

مقاوم در برابر آب و بسیار مقاوم در برابر آب: حتما برایتان این سوال پیش آمده است که برای شنا یا ورزش شدید که در نتیجه با تعریق موجه خواهید شد می توان از ضد آفتابی استفاده کرد که ضد آب باشد؟

هیچ کرم ضد آفتابی ضد آب نیست. همه آنها سرانجام طی گذشت دو ساعت بنا به دلایل متعددی شسته می شوند.

طبق آزمایشات ضد آفتاب ها تا 40 دقیقه شنا بر روی پوست باقی می مانند و تاثیرات لازم را بر روی پوست اعمال می کنند و بعد از آن نیاز به تمدید مجدد دارند، و این در حالیست که با افزایشSPF  در کرم های ضد آفتاب بسیار مقاوم در برابر آب تا 80 دقیقه بر روی پوست باقی می مانند و در نهایت از روی پوست پاک می شود.

چه موقع باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنم؟

هر روز، الخصوص زمانی که می دانید با نور خورشید روبرو خواهید شد! بهترین زمان استفاده از کرم ضد آفتاب 30 دقیقه قبل خارج شدن از خانه است، در این فاصله ضد آفتاب به بهترین شکل ممکن به پوست شما تزریق می شود.

فراموش نکنید حتی هنگامی که هوا ابری است باید از ضد آفتاب استفاده کنید، زیرا اشعه های ماوراء بنفش خورشید تا 80 درصد به زمین و پوست شما برخورد می کنند. بنابراین بدون محافظت در یک روز ابری و بدون بارندگی می تواند سبب آسیب رسیدن جدی به پوست شود.

چرا باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنم؟

همانطور که اشاره شد ضد آفتاب در معرض اشعه ماوراء بنفش خطر ابتلا به سرطان پوست و آسیب های آفتاب به پوست را کاهش می دهد، موارد دیگری که باید در این بین در نظر بگیرید:

عوامل خطر سرطان پوست : نوع پوست و سابقه پوست خانوادگی شما می تواند میزان حفاظت لازم برای پوست شما را تعیین کند و در خرید کرم ضد آفتاب بی تاثیر نخواهد بود، با استفاده از یک کرم ضد آفتاب خوب می توان عوامل خطر سرطان را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

حساسیت به نور : بدون توجه به نوع پوست شما، داروهای خاص و برخی اختلالات باعث می شوند پوست شما نسبت به نور خورشید بسیار حساس شود و سبب نیازهای محافظت از بدن را افزایش دهد، کرم ضد آفتاب می تواند این نقش را به نحو احسن ایفا کند.

شرایط پوستی : شما می توانید از کرم های ضد آفتاب برای پوست های خشک، پوست های روغنی، پوست مستعد آکنه و پوست های حساس استفاده کنید. محدودیتی برای استفاده از کرم های ضد آفتاب تعیین نشده است؛ قبل از توجه به قیمت کرم ضد آفتاب باید به نوع پوست خود را بشناسید زیرا در نتیجه خرید کرم ضد آفتاب و استفاده از آن روی انواع پوست بسیار موثر است.

زندگی سالم در برابر آفتاب : به خاطر داشته باشید سبک زندگی سالم در سلامت پوست بسیار موثر است، بنابراین کرم ضد آفتاب به تنهایی کافی نیست. سعی کنید به دنبال سایه باشید تا کمتر در معرض نور خورشید باشید و از یک کلاه پهن و عینک آفتابی مسدود کننده اشعه ماوراء بنفش، برای یک استراتژی کامل در برابر آفتاب استفاده کنید.

نکته پایانی برای کمک به شما در خرید کرم ضد آفتاب این است که به دنبال مهر توصیه بنیاد سرطان پوست باشید.

منبع