تونر صورت چیست
تونر صورت چیست

بیشتر محصولات مراقبت از پوست مختص پوست های چرب و مستعد آکنه است زیرا بر اثر تولید بیش از حد چربی از یک سنی به بعد پوست دچار مشکلاتی می شود که باید به دنبال راه های درمان و مراقبت از پوست بود.

با نزدیک تر شدن محصولات زیبایی به بازار، به نظر می رسد روال مراقبت از پوست زنان به صورت تصاعدی در حال گسترش می باشد. حتما برای شما جای سوال دارد که چرا زنان کره ای پوستی به این زیبایی و شادابی دارند؛ شاید شما را متعجب کند اما در کره، زنان به طور معمول از 14 محصول در روز استفاده می کنند.

تونر صورت، یک قدم مهم در دنیای زیبایی می باشد که به نسبت سایر محصولات کمتر پیچیده است، مزیت اصلی این محصول با استفاده مداوم مشخص خواهد شد، تونر صورت می تواند به راحتی چربی های اضافه پوست که بر اثر تولید بیش از حد روی پوست ایجاد و منجر به جوش شده است را درمان کند؛ همچنین در صورت که بعد از شستشوی صورت اگر سلول های مرده و یا اثراتی تعریق و دیگر مواد در پوست به جا مانده باشد توسط تونرهای صورت کاملا از بین می روند؛ یک تونر صورت خوب می تواند در پاکسازی و لایه برداری صورت موثر باشد.

آیا شما نیازی به استفاده از تونر صورت دارید؟

تونر صورت چه تاثیری بر روی پوست دارد؟

چه زمانی باید از تونر استفاده کرد؟

آیا شما از تونر در رژیم مراقبت از پوست خود استفاده می کنید؟

آیا می دانید چرا باید از تونر استفاده کنید؟

تفاوت تونر سنتی با تونرهای جدید چیست؟

تونر صورت چیست و روش استفاده آن چگونه است؟
تونر صورت چیست و روش استفاده آن چگونه است؟

تونر صورت چیست؟

اگر زمان کافی برای مطالعه تمام متن را ندارید می توانید از طریق فهرست زیر به سرعت به بخش مورد نظر خود دسترسی داشته باشید

تونرهای صورت همیشه از تنوع خاصی برخوردار بوده اند و با توجه به نوع پوست بر اساس فرمولاسیون خاصی تولید شده اند، معمولا در فرمولاسیون تونر صورت از اسیدهای بتا، آلفا هیدروکسی (سالیسیلیک ، گلیکولی) استفاده شده است که برای خارج کردن پوست مستعد آکنه، آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین C، تونرهای مرطوب کننده با آلوئه و ویتامین E، آرام بخش مواد ضد التهابی برای پوست حساس و بسیاری از آنها با استفاده از رتینوئیدها و سایر ترکیبات ضد پیری مورد مصرف قرار می گیرند.

در گذشته، تونرهای غیر ضروری، سبب خشکی پوست می شد، که قطعا به دنبال آن شاهد چهره درخشان و سالمی نبودید اما این روزها، انواع تونر صورت برعکس تونرهای قدیمی عمل می کنند که جهت مراقبت از پوست بسیاری از افراد به مصرف آن روی آورده اند.

به عبارت ساده تر، تونرها به ظاهر شبیه آب به نظر می رسند و مانند آب عمل می کنند؛ در صورتی که چنین نیست! این بسته بندی های به ظاهر ساده بیشتر از هیدروژن و اکسیژن عمل می کنند و بسته به نوع تونر، می تواند حاوی اسیدها، گلیسیرین، آنتی اکسیدان ها، ترکیبات ضد التهابی و تنظیم PH باشند.

در اصل از تونر برای آماده سازی منافذ استفاده می شود؛ پوست ها با استفاده از تونر به حالت طبیعی برمی‌گردند و عاری از هر گونه ناخالصی هستند و به راحتی مرطوب کننده ها و محصولاتی که بعد از تونر به پوست می زنید را به خود جذب می کند؛ تونرها به سه دسته اصلی تقسیم می شوند که هر کدام به نوبه خود دارای مزایا و فرمولاسیون منحصر به فردی است که با استفاده از آن می توان پی به تفاوت آنها برد.

زمان استفاده از آنها درست بعد از تمیز کردن و قبل از استفاده سرم و مرطوب کننده های پوست می باشد.

پاک کننده های بسیاری برای پوست های مختلف وجود دارد که ممکن است همیشه همه کثیفی ها و چربی های موجود در پوست را از بین نبرند و گاهی اوقات این مواد به صورت ذرات ریزی در پوست باقی بمانند. یک تونر تمام این ناخالصی های باقیمانده را از بین می برد و صورت شما را تمیز و روشن می کند.

تونر صورت چیست؟
تونر صورت چیست؟

روش استفاده از تونر صورت چگونه است؟

شما چگونه از تونرها استفاده می کنید؟ آیا تونر صورت را روی پوست اسپری می کنید؟ یا آن را در کف دست ریخته و سپس به پوست صورت میزنید؟ تونر مورد نظر شما حاوی ترکیبات الکی است؟

در مورد روش استفاده از تونر باید گفت کار بسیار ساده است؛ ابتدا صورت را با یک شوینده مناسب بشوید و سپس پد پنبه ای را به مقداری از تونر صورت آغشته کنید و آن را به آرامی روی صورت خود بکشید.

بدون شک وجود الکل در تونرها برای پوست مضر می باشد؛ گاهی اوقات این امر سبب سردرگمی بسیاری از مصرف کنندگان می شود و تصور می کنند تمامی تونرها حاوی الکل هستند در حالی که چنین نیست و بسیاری از تونرهای باکیفیت بدون الکل و توسط فرمولاسیون قوی و آبرسان تولید شده اند که نه تنها برای پوست مضر نیستند بلکه یک منبع عالی برای آبرسانی پوست شناخته شده اند.

روش استفاده از تونر صورت چگونه است؟
روش استفاده از تونر صورت چگونه است؟

استفاده از تونر صورت به اینجا ختم نمی شود، نباید از این مایع به عنوان پاک کننده صورت استفاده شود؛ این محصول را با توجه به مراحل زیر بر روی نواحی مختلفی استفاده کنید:

  1. تونر خنک

در روزهای گرم تابستان بهترین خنک کننده ای که می توانید به پوست خود تزریق کنید، تونر صورت است. کافیست این مایع را در یخچال نگهداری کنید و تنها موقع استفاده آن را از یخچال خارج کنید و پنبه را به تونر آغشته کنید و آن را روی صورت بزنید.

  1. گردن خود را با تونر پاک کنید

استفاده از تونر صرفا به صورت ختم نمی شود و شما می توانید آن را به دیگر قسمت های بدن اعم از گردن و دست ها بزنید و این نواحی را با تونر کاملا تمیز کنید و مراقبت از پوست خود را به صورت چشمگیری گسترش دهید.

تونر گیاهی پوست خشک و حساس شکوفه بادام باله آ
حاوی عصاره شکوفه بادام – تغذیه و تأمین مواد مورد نیاز پوست – متعادل شدن PH پوست پس از استفاده و ……. برای خرید و مشاهده اینجا را کلیک نمائید
  1. تونر آبرسان صورت

از تونرهای آبرسان صورت استفاده کنید، حتما برای شما پیش آمده که با جابجایی از یک شهر به شهر دیگر دچار خشکی پوست شوید و مراقبت از پوست به صورت جدی تری انجام شود. تونرهای آبرسان صورت می توانند علاوه بر آبرسانی پوست به جلوگیری از خشک شدن پوست نیز کمک کنند.

از کدام تونر صورت باید استفاده کنم؟

به دلیل تنوع در تونرها انتخاب راحت تر شده است و دقیقا می توان همانند مرطوب کننده ها عمل کرد، تونر را بر اساس نیاز خاص پوست خود انتخاب کنید؛ اگر پوستی چرب، چروک، لکه های تیره یا حتی پوست خشکی دارید تونر صورت متناسب با پوست خود را انتخاب و استفاده کنید زیرا در استفاده این محصول محدودیتی وجود ندارد.

چه بسا بسیار دیده شده است که استفاده از تونر صورت برای پوست های چرب و مستعد آکنه بسیار است؛ اما اگر دوست دارید از این محصول در برنامه مراقبت از پوست استفاده کنید حتما به ترکیبات موجود بر روی آن دقت کنید و بهترین تونر را با توجه به نوع پوست انتخاب کنید.

افراد با پوست روغنی، باید یک تونر عاری از الکل را انتخاب کنند که محلول مورد نظر به آرامی لایه برداری کند. این به خلاص شدن از سلول های سطح مرده و در نتیجه پوست روشن تر کمک می کند. نمونه ترکیبات آن اسیدهای آمینه میوه ها یا اسید گلیکولیک هستند که به برخی از تونرها اضافه می شوند.

اگر از دسته افرادی هستید که بر روی صورت خود منافذ بازی دارید باید به دنبال یک تونر با اسیدهای آلفا هیدروکسی مانند گلیکولیک اسید باشید زیرا این دو ترکیب در از بین بردن سلول های مرده که بر روی برخی از پوست ها دیده می شود بسیار موثر است.

از کدام تونر صورت باید استفاده کنم
از کدام تونر صورت باید استفاده کنم

اگر پوست حساسی دارید باید یک تونر صورت آبرسان و تسکین دهنده را انتخاب کنید؛ ترکیبات موجود در این نوع از تونرها سبب تسکین و هیدراتاسیون عمیق برای انواع پوست حساس می شود.

تونر مناسب برای پوست های مستعد به آکنه بهتر است از یک محصول حاوی اسید سالیسیلیک استفاده شود؛ زیرا علاوه بر پاکسازی به مرطوب کردن پوست کمک شایانی می کند، البته اگر به شکل درستی از تونر صورت استفاده شود. (استفاده بیش از حد یک محصول نه تنها مزایایی ندارد بلکه می تواند پیامدهای منفی بیشتری به نسبت مزایایی آن داشته باشد!)

بهترین تونر صورت برای پوست های معمولی استفاده از لایه بردارهای طبیعی مانند عصاره پاپایا و اسید لاکتیک می باشد که به روشن شدن پوست نیز کمک می کند؛ بدون شک هر فرد برای داشتن پوست زیبا و شاداب به یک رژیم خاص مرقبت از پوست لازم دارد، بنابراین در انتخاب تونر صورت دقت به خرج دهید؛ همه تونرها با هم برابر نیستند.

فرمولاسیون تونرهای جدید نسبت به همتایان سنتی خود کاملا متفاوت هستند و نمی توان آنها را با هم قیاس کرد؛ در تونرهای سنتی می توان تنها شاهد تمیز شدن کامل پوست بود در حالی که در تونرهای جدید علاوه بر از بین بردن زباله های موجود در پوست، به منظور تغذیه و پر کردن پوست بعد از پاکسازی و به عنوان آغازگر برای سایر محصولات مناسب هستند.

در هیچ شرایطی نباید نوع پوست خود را فراموش کنید؛ با در نظر گرفتن پوست و حساسیت های آن به راحتی می توان بهترین محصول زیبایی را برای انتخاب کرد؛ اما در انتخاب تونرها باید چه چیزی را جستجو کرد؟

سعی کنید به دنبال ترکیبات اختصاصی برای حساسیت های پوستی خود باشید؛ در زیر به مهمترین آنها اشاره شده است:

  1. گلاب ها جزو تونرهای سنتی به شمار می آیند که برای هیدراتاسیون هستند.
  2. اگر پوست بسیار حساسی دارید؛ تونر سنتی بابونه می تواند بهترین تسکین دهنده باشد.
  3. روغن درخت چای از محبوب ترین تونرهای شناخته شده در دنیای مراقبت از پوست است که جهت مبارزه با چربی و باکتری های پوست شناخته شده است.

گزینه های فوق تنها سه مورد از موارد اصلی هستند که در انتخاب تونرها باید در نظر گرفت؛ زیرا این مایع به ظاهر ساده تنها زمانی برای پوست مفید واقع خواهد شد که در انتخاب آن حساسیت به خرج دهید.

شما را به مشاهده ی مقاله ( چهار ترفند خانگی درمان منافذ باز پوست ) دعوت می کنیم

از تونرها بیشتر بدانید

اگر فقط برای کارهای روزمره مراقبت از پوست خود به اصول تمیز کننده و مرطوب کننده پایبند هستید باید بگوییم این کافی نیست و ممکن است شما همچنان با مشکلات پوستی دست و پنجه نرم کنید. اگر به دنبال روشی موثر در روشن شدن پوست هستید می توانید از تونر مناسب پوست خود استفاده کنید. حتما برای شما این سوال ایجاد شده است که تونر چگونه این کار را انجام می دهد؟

مهم نیست که کجا زندگی می کنید، به طور حتم پوست شما در معرض آلاینده های محیط زیست قرار دارد. ناخالصی ها و باقیمانده های موجود در اطراف خواه یا ناخواه به پوست آسیب می رسانند و تنها با یک روش می توان از این آسیب ها جلوگیری کرد و آن استفاده از یک تونر مناسب است. تونرها از پوست شما در برابر ناخالصی های مضر محیطی محافظت می کنند.

برای این که با مزایای تونرها بیشتر آشنا شوید در زیر به چند مورد از اصلی ترین آنها اشاره کرده ایم:

با استفاده مداوم از تونر می توان PH پوست را تنظیم و آن را به اصطلاح بازیابی کرد.

این مایع حیرت آور چربی های ایجاد شده (سبوم) را از بین می برد و در پاک کردن منافذ باز پوست نقش مهمی دارد؛ زیرا در صاف و یکنواخت شدن پوست بی تاثیر نیست و این دقیقا همان چیزی است که بسیاری به دنبال آن هستند.

اگر دغدغه پاک کردن بقای آرایش از پوست خود را دارید می توانید از این مایع رقیق و شفاف استفاده کنید؛ نه تنها آرایش موجود را از بین می برد بلکه در ترمیم و نرم شدن پوست موثر است.

اطلاعت بیشتری در مورد تونر صورت
اطلاعت بیشتری در مورد تونر صورت

چه موقع از تونر استفاده کنیم؟

برای دستیابی به یک پوست بی عیب و نقص و عاری از هر گونه ذرات ریز و خلاص شدن از سلول های مرده و تیره پوست زمان استفاده از آن مهم است و بسیاری به دنبال جواب این سوال هستند که چه موقع باید از تونر استفاده کرد؟

داشتن یک پوست زیبا کار چندان سختی نیست کافی است فرآیند سه مرحله ای روزانه اعم از پاک کننده، تونر و مرطوب کننده را به طور مداوم تکرار کنید.

همانطور که قبلا اشاره شد پاک کننده ها دقیقا قبل از تونرها استفاده می شوند که بیشترین نقش در از بین بردن ناخالصی های پوست را دارند و با استفاده از تونرها می توان روال مراقبت و پاکسازی پوست را تکمیل کرد.

در نهایت استفاده از یک مرطوب کننده مناسب می تواند به راحتی جذب پوست شود و آن قسمت را مرطوب نگه دارد.

چه موقع از تونر استفاده کنیم؟
چه موقع از تونر استفاده کنیم؟

اکثریت تونرهای ملایم به گونه ای طراحی شده اند که می توان روزانه دو بار، در زمان های صبح و عصر بعد از پاکسازی مورد استفاده قرار گیرند.

این نکته را فراموش نکنید که اگر دارای پوست خشکی هستید و تونر مورد نظر شما حاوی مواد فعال کننده لایه برداری مانند اسید گلیکولیک هستند، تنها یکبار و آن هم در عصر مورد استفاده قرار گیرند تا از بروز سوزش و خشکی بیش از حد پوست جلوگیری شود.

منبع

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید