بچ نامبر یا بچ کد محصولات مراقبت از پوست و آرایشی چیست؟
بچ نامبر یا بچ کد محصولات مراقبت از پوست و آرایشی چیست؟

خواسته یا ناخواسته همه ما عادت داریم حین خرید محصولات مراقبت از پوست موجود در بازار بسته بندی ها را نگاهی بیندازیم که بر روی آنها بدون شک بچ کد یا بچ نامبر یا بارکدهای مختلفی از محصول روی کالای مصرفی درج شده است و لوازم آرایشی نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

این اعداد و ارقام و حروف با خطوط خاص جهت اطلاعات لازم برای شناسایی محصولات به ما ارائه می شوند که در مواردی خاص می تواند برای برخی از افراد چاره ساز باشد. گاهی اوقات تهیه محصولات مراقبت از پوست و آرایشی خاص و کمیاب از مکان هایی که انتظارش را نداشتید آسان است، به همین دلیل مهم است پیش قدم شوید و مراقب پوست خود باشید. حال سوال اصلی این است که چگونه می توان با این کدها اطلاعات لازم از محصول خود را به دست آورد؟

بچ نامبر یا بچ کد
بچ نامبر یا بچ کد

چرا بچ نامبر یا بچ کد برای تولید لوازم آرایشی مهم هستند؟

بچ کدها برای محصولات مراقبت از پوست  و آرایشی بسیار مهم هستند و ممکن است حتی شما بارها قبلا متوجه بچ نامبر درج  شده بر روی محصولات آرایشی حین خریده شده باشید اما اطلاعات مفیدی از آن در دست نداشته باشید. بچ نامبر و بچ کدها همانطور که از اسمشان مشخص است متشکل از اعداد و یا حروف بزرگ و کوچک چاپ شده یا مهر شده روی بسته بندی محصولات آرایشی هستند که به راحتی پاک نمی شوند. وقتی کارخانه ها محصولی تولید می کنند یک کد روی آن قرار می دهند (معمولا در قسمت پایین بسته آرایشی). ممکن است آن را با اطلاعات عادی روی صفحه چاپ کنند، که در نهایت پس از پر شدن بطری آن را مهر می زنند.

چرا بچ نامبر یا بچ کد برای تولید لوازم آرایشی مهم هستند؟
چرا بچ نامبر یا بچ کد برای تولید لوازم آرایشی مهم هستند؟

علل اصلی اهمیت شماره و کدها

تاریخ تولید را ارائه می دهند، اگر هیچ تاریخی روی خود بطری وجود ندارد می توانید با استفاده از بچ نامبر و یا بچ کد موجود تاریخ تولید آن را به راحتی ردیابی کنید، بنابراین می توانید از ماندگاری، تاریخ تولید و انقضا و هر چیزی که به محصول شما مرتبط است مطلع شوید.

این کد و عددها به تولید کننده کمک می کنند تا تعیین کند که کدام محصول در بازار نیاز به فراخوانی یا حل و فصل دارد آنچه که اهمیت دارد شناسایی دقیق محصول مورد نظر است. در صورتی که بنا به هر دلیلی با محصول آرایشی و بهداشتی خود با مشکل مواجه شدید می توانید با استفاده از کد یا شماره موجود بر روی بسته بندی در صورتی که منجر به یک پرونده قضایی شود با بچ نامبر یا بچ کد می توانید مسئله را پیگیری و ادعاهای خود را اثبات کنید.

علل اصلی اهمیت شماره و کدها
علل اصلی اهمیت شماره و کدها

چرا ما نیاز به تولید و استفاده از شماره یا کد داریم؟

کدها، طبق FDA ایالات متحده به معنای مقدار خاصی از فرمول یا مواد دیگر در محصول تعریف شده است که در محدوده های مشخص شده دارای کیفیت و مرغوبیت یکنواخت هستند و طبق یک سفارش تولید واحد در همان چرخه انجام می شود. بنابراین بچ کد و بچ نامبرها به مقدار مشخصی از یک API یا مواد دیگر گفته می شود که به یک یا چند روش پردازش می شود تا همگنی محصول را نشان دهند.

محصولات مراقبت از پوست برند لاکچری و اصل انگلیس بالانس
اصالت کالا – بچ کد معتبر – قیمت ارزان – ارسال رایگان به سراسر کشور

مشاهده و خرید محصولات مراقبت از پوست برند لاکچری و اصل انگلیس بالانس

از سایت چک فرش چه می دانید؟

اگر می خواهید بدانید چه میزان از تاریخ انقضای آن باقی مانده است کافی است کد مربوطه را در سایت چک فرش  وارد کنید و از تمام جزئیات اعم از تاریخ تولید و انقضای محصول با خبر شوید.

خوشبختانه برای پیگیری راحت سایت چک فرش را برای بررسی بچ نامبرهای موجود بر روی بسته بندی ها طراحی کرده اند که با وارد کردن این کدها می توانید اطلاعات مربوط به محصول را به صورت دقیق جویا شوید؛ مسئله اصلی این است که برخی از برندها را در این سایت نمایش نمی دهد.

شایان ذکر است برندهایی معتبری چون دی اوردینری – گارنیر – لورآل پاریس – بالانس و ….  با سایت چک فرش یا وب سایت های مشابه قرارداد همکاری ندارند که موجود نبودن اسم برند در این لیست دلیل بر بی کیفیتی یا عدم اصالت  محصول نیست

سایت چک فرش
سایت چک فرش

از مزایای بچ بیشتر بدانید

این نشانه ها قابلیت ردیابی محصول را تضمین می کنند و بسیار مفید هستند، الخصوص اگر بعد از مصرف با اثر نامطلوب مربوط به استفاده از محصول مواجه شدید با بچ کد می توانید سریعا پیگیری کنید. به این ترتیب، با این این کدها همه می دانند که این محصولات از کجا، چه زمانی، با کدام مواد تشکیل دهنده، چگونه و در چه شرایطی ساخته شده اند.

بنابراین، مصرف کنندگان باید به پزشکان و یا تولید کنندگان خود در صورت واکنش نامطلوب اعم از این که دچار یک جوش پوستی ساده یا آلرژی باشند باید آن را با آنها در میان قرار بدهند. همچنین این بچ نامبر و بچ کد موجب می شود تا برای شروع تحقیقات و تعیین این که آیا واکنش واقعا از محصول حاصل می شود یا خیر نیز کمک می کند.

محصولات مراقبت از پوست برند پر فروش و اصل باله آ آلمان
تضمین اصالت کالا – بچ نامبر معتبر – قیمت ارزان – ارسال رایگان به سراسر کشور

مشاهده و خرید محصولات مراقبت از پوست برند پر فروش و اصل باله آ آلمان

بررسی بیشتر بچ نامبر و بچ کدها

پیشنهاد می شود برای پیشگیری از هر گونه مشکل احتمالی بچ های کد یا نامبر موجود بر روی کالای مورد نظر خود را چک کنید، مخصوصا اگر تا کنون از وب سایت مورد نظر خرید نکرده اید و این اولین تجربه خرید آنلاین شماست بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید.

بچ نامبرها بین 3 تا 11 عدد (بعضی اوقات حروف) هستند و به طور معمول در نزدیکی بارکد، نزدیک اطلاعات شرکت یا در پایین قرار دارد. روشی که می توانید بچ کد آن را تشخیص دهید این است که به نظر می رسد پس از ساخت بسته بندی روی شماره های دیگر آن مهر شده است که در اصل بخشی از بسته بندی به شمار می آید.

بررسی بیشتر بچ نامبر و بچ کدها
بررسی بیشتر بچ نامبر و بچ کدها

اهمیت کدها برای شرکت های بزرگ

ضبط شماره و یا کد به طور معمول در کارخانه تولید آغاز می شود. که باید مطابق موارد زیر نگهداری و ضبط شوند:

  • تعداد
  • چرخه ساخت
  • تاریخ انقضا
  • وزن ماده فعال
  • مواد کمکی و غیره

موارد ذکر شده از اصلی ترین نکاتی است که شما با پیگیری آن می توانید اطلاعات کاملی را به دست آورید. در کارخانه تولید، اپراتورها برای هر محصول که تولید و روانه بازار می شود کد اختصاصی را تعریف کرده اند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید