بهترین روش استفاده از تونر صورت چیست؟
بهترین روش استفاده از تونر صورت چیست؟

تونر صورت چه کاری انجام می دهد و چه زمانی از آن استفاده می کنم؟

تونر پس از شستن صورت ، آخرین آثار از کثیفی ها ، آلودگی و ناخالصی های موجود در منافذ را از بین می برد. تونر صورت هنگامی که به برنامه روزانه مراقبت از پوست اضافه می شود و به طور منظم استفاده می شود ، می تواند تاثیر زیادی در ظاهر و سفت شدن منافذ پوست داشته باشد. تونر همچنین سطح PH پوست شما را بازیابی می کند ، پوست را صاف می کند و رنگ پوست را بهبود می بخشد. شما می خواهید یک پنبه را با تونر خیس کنید و پس از تمیز کردن صورت هر روز صبح و قبل از خواب در شب، آن را به آرامی بر روی پوست خود استفاده کنید.

تونر صورت چه کاری انجام می دهد
تونر صورت چه کاری انجام می دهد

نحوه استفاده از تونر

استفاده از تونر صورت پس از پاک کردن و قبل از استفاده از مرطوب کننده بسیار مهم است. این روال ساده سه مرحله ای به شما اطمینان می دهد که از محصولات مراقبت از پوست خود نهایت استفاده را داشته باشید و به نتایج موفقی برسید.

مرحله 1: صورت خود را با پاک کننده ملایم بشویید تا آلودگی ها و روغن های اولیه پوست شما پاک شود.

مرحله 2: از تونر صورت استفاده کنید تا آلودگی ها و باقی مانده های پاک کننده از صورت شما پاک شود. این امر همچنین پوست شما را برای مرطوب کننده آماده می کند.

مرحله 3: برای آبرسانی و محافظت از پوست خود از یک مرطوب کننده استفاده کنید. اگر این بخشی از رژیم شما باشد ، ممکن است ابتدا سرم بزنید.

نحوه استفاده از تونر
نحوه استفاده از تونر

از پد پنبه ای استفاده کنید

رایج ترین روش استفاده از تونر صورت استفاده از پنبه یا پد است. برای استفاده ، پنبه را با چند قطره از تونر صورت مرطوب کنید ، اما مراقب باشید خیس نشود. ابتدا از مرکز صورت خود شروع کرده و پنبه را به آرامی به سمت بیرون بکشید. دقت داشته باشید که پنبه به لب و ناحیه ظریف چشم برخورد نکند. همچنین توصیه می شود تونر را روی گردن خود بکشید ، زیرا ناخالصی ها و روغن ها می توانند در این مناطق ایجاد شوند.

تونر صورت آبرسان و درمان منافذ باز نیکوتین آمید ایمیجز
برطرف کردن قرمزی و لک های پوستی – بستن منافذ باز پوست – تنظیم ترشح چربی پوست و ……. مشاهده و خرید تونر صورت آبرسان و درمان منافذ باز نیکوتین آمید ایمیجز

 اسپری کردن

برخی از تونرها در بطری های اسپری بسته بندی شده اند و روی صورت قرار میگیرند. با این حال ، بدون استفاده ار یک پد پنبه ای پاک کردن باقی مانده و ناخالصی ها دشوار است. اسپری کردن یک تونر روی صورت فقط ممکن است باعث  تجمع باقی مانده ها و ناخالصی ها روی پوست شود. به همین دلیل اگر از تونر به صورت اسپری استفاده می کنید بعد از استفاده از پد پنبه استفاده کنید.

اسپری کردن تونر پوست
اسپری کردن تونر پوست

به عنوان فعال کننده استفاده کنید

مواد تشکیل دهنده تونر هایی که به صورت پودر هستند شامل ویتامین C می باشند و در حال استفاده بسیاری از افراد و محبوبیت زیادی هستند. آنها به گونه ای طراحی شده اند که با آب فعال شده و به صورت اعمال می شوند. با این حال می توانید برای مزایای بیشتر پوست ، آب را با تونر جایگزین کنید.

به عنوان ماسک زیر چشم استفاده کنید

اگر تونر صورت شما حاوی مواد شاداب کننده پوست مانند کافئین یا خیار است ، می توانید از آن به عنوان ماسک زیر چشم سریع و آسان استفاده کنید. تونر را در یخچال قرار دهید و با استفاده از پدهای پنبه ای ، زیر چشم خود را به عنوان کمپرس سرد تسکین دهید.از تونرهای حاوی الکل یا غلظت زیاد مواد لایه بردار ، به عنوان ماسک زیر چشم استفاده نکنید ، زیرا پوست این ناحیه لطیف است.

استفاده از تونر برای زیر چشم
استفاده از تونر برای زیر چشم

شناخت انواع تونرها

سه نوع اصلی تونر صورت وجود دارد: مهارکننده ها ، مقوی ها و مواد قابض. هر نوع به طور خاص برای ایجاد مزایای مختلف بسته به مواد اصلی فعال اصلی آنها طراحی شده است.

مهار کننده ها یا خوشبو کننده ها

خوشبو کننده ها تونرهای ملایم و بدون الکل هستند. این نمونه تونر ها اثرات آبرسانی و تسکین دهنده ای برای پوست ایجاد می کنند و بنابراین برای انواع پوست های طبیعی ، خشک یا حساس مناسب است. گلاب و گلیسیرین از جمله موادی است که درون بریس ها برای آرامش و آبرسانی پوست به کار می رود.

مقوی ها

مقوی ها غلظت کمی بیشتری از مواد فعال دارند و ممکن است درصد کمی الکل داشته باشند. مواد محبوب در این نوع تونر صورت شامل عصاره های طبیعی پرتقال و بابونه است. این نوع تونر برای هر دو نوع پوست طبیعی و چرب مناسب هستند.

شناخت انواع تونرها
شناخت انواع تونرها

قابض

مواد قابض قوی ترین نوع تونر در گروه است ، زیرا حاوی درصد بالایی از الکل است. مواد ضد عفونی کننده نیز اغلب در مواد قابض یافت می شوند که برای درمان آکنه طراحی شده اند. مواد قابض می توانند با پوست خشن بوده و با از بین بردن روغن های محافظ طبیعی باعث آسیب و تحریک شوند. مگر در مواردی که علائم آکنه داشته باشید ، بهتر است از داروهای قابض جلوگیری کنید و در عوض از مهارکننده ها و مقوی های ملایم تر استفاده کنید ، به خصوص اگر پوست خشک یا حساس دارید.

بایدها و نبایدهای استفاده از تونر صورت

اگر تونر صورت در برنامه مراقبت از پوست قرار بگیرد و به درستی استفاده شود ، می توانند مفید باشند. با این حال ، استفاده زیاد از آنها یا استفاده از تونرها با موادی که برای نوع پوست شما مناسب نیستند می تواند اثرات مخربی برای پوست شما داشته باشند. توجه داشته باشید که از تونر صورت نباید به عنوان جایگزین شوینده استفاده کنید. در حالی که آنها قادر به از بین بردن ناخالصی های پوست هستند ، اما در صورت استفاده به عنوان یک دنباله برای پاک کننده ، بیشترین تاثیر را دارند.

بایدها و نبایدهای استفاده از تونر صورت
بایدها و نبایدهای استفاده از تونر صورت

باید و نباید های تونر صورت برای پوست های حساس

اگر مبتلا به حساسیت های پوستی هستید و پس از استفاده از محصولات مراقبت از پوست دچار تحریک و خشکی می شوید ، تشخیص اینکه کدام مواد برای استفاده بهتر است دشوار است. یک تونر صورت ضد آلرژی انتخاب کنید که پوست را آرام و آبرسانی کند. تونرهای آرام بخش با ترکیباتی مانند گلاب و بابونه به تسکین علائم پوست حساس، از جمله قرمزی و تحریک کمک می کنند. از تونرهای حاوی الکل و صابون استفاده نکنید، زیرا باعث تحریک و خشکی پوست شما می شود. به همین ترتیب ، از تونر هایی با مواد لایه بردار مانند اسید گلیکولیک خودداری کنید ، زیرا ممکن است منجر به خشکی و تحریک بیشتر شود.

شما را به مشاهده ی مقاله ( علل بوجود آمدن جوش چرکی و راه درمان آن ) دعوت می کنیم

باید و نباید های تونر صورت برای پوست های چرب

پوست چرب در اثر تولید بیش از حد سبوم ، یک روغن طبیعی تولید شده توسط پوست برای محافظت و حفظ رطوبت ایجاد می شود. اگر پوست چربی دارید ، تونر صورت شما باید طوری باشد که بتواند سطح سبوم را کنترل و کاهش دهد. یک تونر حاوی ویتامین A که به آن رتینول نیز می گویند را انتخاب کنید. نشان داده شده است که رتینول به طور موثر تولید سبوم را سرکوب می کند و باعث کاهش ظاهر چربی می شود. روش دیگر ، استفاده روغن درخت چای یک ماده طبیعی است که در تونرها برای کنترل روغن اضافی استفاده می شود. از استفاده از تونرهای دارای ترکیبات comedogenic مانند روغن معدنی خودداری کنید. این مواد منافذ پوست را مسدود کرده و منجر به تشکیل جوش های سرسیاه می شوند.

باید و نباید های تونر صورت برای پوست های خشک

پوست خشک می تواند به صورت لکه یا پوسته پوسته شدن روی صورت ظاهر شود. این روند می تواند به طور طبیعی یا در نتیجه واکنش مواد تشکیل دهنده محصولات آرایشی و مراقبت از پوست رخ دهد. از تونرهای آبرسان که حاوی موادی مانند اسید هیالورونیک و اوره هستند استفاده کنید. اسید هیالورونیک به عنوان یک آهنربا برای جذب رطوبت عمل می کند و باعث می شود پوست مرطوب شود. اوره یک ماده مرطوب کننده مرطوب کننده است که به پوست اجازه می دهد در صورت استفاده موضعی ، رطوبت خود را حفظ کند. رطوبت سازها موادی هستند که از دست دادن رطوبت را کاهش می دهند و از این رو مواد اساسی برای افرادی هستند که سعی در درمان علائم خشکی پوست دارند. از مواد نگهدارنده قابض یا لایه بردار که احتمال تشدید علائم خشکی پوست را دارند استفاده نکنید.

باید و نباید های تونر صورت برای پوست حساس به آکنه

اگر پوست حساس به آکنه دارید ، ممکن است دریابید که برخی از محصولات باعث تحریک پوست می شوند. تعدادی تونر صورت وجود دارد که به طور خاص برای درمان علائم آکنه تولید شده است. از تونر هایی با خاصیت ضد التهابی استفاده کنید. آلوئه ورا و نیاسینامید مواد مفیدی هستند که می توانند پوست را تسکین دهند در حالی که باعث ایجاد شفافیت در چهره شما می شوند. آلوئه ورا یک ماده طبیعی است که اغلب در تونر هایی یافت می شود که برای درمان علائم آکنه تهیه شده اند. آلوئه ورا با عملکرد ضد التهابی بر روی پوست ، باعث کاهش موثر در آکنه می شود. نیاسینامید با کنترل تولید سبوم و تأمین مزایای ضد میکروبی ، باعث کاهش ظاهر منافذ و لکه ها می شود. در صورت داشتن پوست حساس به آکنه ، تونرهای لایه بردار مفید هستند. با این حال ، استفاده بیش از حد می تواند منجر به تحریک پوست شود ، به ویژه اگر آنها حاوی مواد خشن باشند. در برخی موارد ، استفاده بیش از حد از مواد لایه بردار در تلاش برای خشک شدن پوست می تواند باعث جبران بیش از حد پوست و تولید روغن بیشتر شود.

چه موقع از تونر استفاده کنیم

صبح و شب بعد از تمیز کردن صورت از تونر استفاده کنید. صبح برای کمک به از بین بردن روغن هایی که یک شب روی صورت جمع شده اند ، استفاده کنید. در شب ، تونر صورت به از بین بردن هرگونه آرایش ، ناخالصی ها و باقی مانده های طولانی مدت روی صورت کمک می کند. اگر از تونر با غلظت زیاد لایه بردار مانند اسید گلیکولیک استفاده می کنید ، فقط باید یکبار در روز از این محصول استفاده کنید. استفاده بیش از حد از مواد لایه بردار می تواند باعث تحریک و خشکی انواع پوست شود ، به ویژه برای افرادی که پوست خشک یا حساس هستند.

چه موقع از تونر استفاده کنیم
چه موقع از تونر استفاده کنیم

درباره پاک کننده ها یا پاکسازی پوست چه می دانید؟

به زبان ساده ، مواد پاک کننده صورت برای تمیز کردن پوست ما ساخته شده اند. پاک کننده ها محصولی هستند که ما برای از بین بردن تجمع طبیعی خاک و روغن ، آرایش ، ضد آفتاب ، باقی مانده آلودگی و سلولهای مرده پوست استفاده می کنیم. پاکسازی پوست به از بین بردن منافذ پوست و لایه برداری از سلولهای بالایی پوست کمک می کنند. نقش اصلی آنها پاکسازی پوست ما بدون از بین بردن لایه بالایی است. پاک کننده های صورت اشکال مختلفی دارند و انتخاب موادی که برای نوع پوست و سبک زندگی شما مناسب باشد بسیار مفید است. پاک کننده می تواند شامل ژل های کف کننده ، کرم ، روغن گرفته تا دستمال مرطوب باشد.

درباره پاک کننده ها یا پاکسازی پوست چه می دانید؟
درباره پاک کننده ها یا پاکسازی پوست چه می دانید؟

چگونه و هر چند وقت یک بار باید صورت خود را بشویید؟

برای به دست آوردن نوع تمیز کردن ، مهم است که پاک کننده مناسب صورت را برای نوع پوست خود پیدا کنید. پاک سازی روش های استفاده از پاک کننده می تواند بسیار متفاوت باشد. شما می توانید از پاک کننده های بر پایه ی آب گرفته تا پاک کننده های کرمی پیدا کنید. برخی از پاک کننده ها نیاز به شستشو دارند در حالی که برخی دیگر از پاک کننده ها فقط با یک پد پنبه ای قابل استفاده هستند.

چگونه و هر چند وقت یک بار باید صورت خود را بشویید؟
چگونه و هر چند وقت یک بار باید صورت خود را بشویید؟

پاکسازی پوست باید دو بار در روز انجام شود، یک بار در صبح و یک بار در شب

یک شب عرق می کنیم و منافذ پوست روغن را دفع می کند که باعث می شود با پوستی براق یا ناپاک از خواب بیدار شویم. به همین دلیل است که باید روز خود را با از بین بردن روغن ، سبوم و عرق اضافی از پوست شروع کنیم. پاکسازی پوست در شب می تواند به از بین بردن آرایش ، روغن و آلودگی هایی که در طول روز روی پوست صورت جمع شده است کمک کند. قبل از خواب هرگونه آلودگی و باقی مانده را پاک کنید تا پوست بتواند نفس بکشد. همچنین می توانید با آب ولرم به صورت دورانی ، از مرکز صورت خود شروع کرده و به بیرون شستشو کنید.

پاکسازی پوست یک بار در صبح و یک بار در شب
پاکسازی پوست یک بار در صبح و یک بار در شب

پاکسازی پوست با روغن نارگیل

روغن نارگیل حاوی تعداد زیادی آنتی اکسیدان به همراه خواص ضد باکتری و اسیدهای چرب است که به دفع سموم از پوست کمک می کند. این ماده آلودگی را از عمق پوست برداشته و روی پوست محافظ ایجاد می کند و از این طریق از رادیکالهای آزاد محافظت می کند. مقداری روغن نارگیل را روی دست های تمیز ریخته و با آن صورت خود را به مدت یک دقیقه ماساژ دهید. صورت خود را با دستمال تمیز و نرم پاک کنید و سپس صورت خود را با آب گرم بشویید. صورت شما فوق العاده تمیز به نظر می رسد. این روش پاکسازی پوست صورت برای افرادی که پوست خشک دارند بسیار مناسب است اما افرادی که پوست چرب دارند باید قبل از امتحان یک تست پچ انجام دهند.

پاکسازی پوست با روغن نارگیل
پاکسازی پوست با روغن نارگیل

پاکسازی پوست با شیر

شیر دارای اسید لاکتیک است که به شما کمک می کند تا گرد و خاک را از عمق منافذ پوست پاک کنید در حالی که به طور همزمان آبرسانی و تغذیه می کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک پنبه را در شیر خام سرد خیس کنید. مقدار اضافی آن را تخلیه کرده و سپس با استفاده از پنبه صورت و گردن خود را پاک کنید. تمام آلودگی ها روی پد پنبه ای استخراج می شود. صورت خود را با آب سرد بشویید و خشک کنید. استفاده منظم از این پاک کننده صورت باعث درخشندگی و نرمی پوست شما می شود.

پاکسازی پوست با شیر
پاکسازی پوست با شیر

منبع 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید