چگونه یک کرم پودر خوب انتخاب کنیم

چگونه یک کرم پودر خوب انتخاب کنیم

یک آرایش خوب کاملاً بستگی به انتخاب یک کرم پودر مناسب دارد. اگر در انتخاب کرم پودر درست عمل نکنیم مراحل بعدی آرایش تاثیر خود را از دست می دهند یا حتی تاثیر معکوس می گذارند! هر چند بهترین راه برای داشتن یک پوست شاداب تغذیه  درست و مراقبت کردن از پوست است ولی غالباً ایرادهایی، مثل جای جوش، لک و... در پوست وجود دارد که تنها با انتخاب کرم پودری مناسب می توان آنها را برطرف کرد.

توجه به رنگ پوست

پوست انواع مختلفی دارد که می توان آن را از نظر رنگ و نوع به چند دسته تقسیم کرد. از نظر رنگ به طور کلی پنج یا شش نوع پوست وجود دارد که طیفی را از پوست های خیلی سفید، مثل پوست اروپایی ها، تا پوست های بسیار تیره، مثل پوست آفریفایی ها را شامل می شود. پوست ایرانی ها به طور میانگین در حالت میانه قرار دارد.

نکته ای مهم درباره تست کردن

هدف استفاده از کرم های پودر از بین بردن تمام دو رنگی های سطح پوست و ایجاد یک رنگ یکنواخت است، بنابرین مطابقت رنگ آن با رنگ پوست بسیار مهم است. برای انتخاب رنگ کرم مناسب، اشتباهی که بسیاری از افراد انجام می دهند، امتحان کردن آن روی پوست دست است. مسلماً شما کرم پودر را برای استفاده روی صورتتان انتخاب می کنید، نه برای دستتان! بنابرین لازم است مطابقت آن را با پوست صورتتان تست کنید، نه پوست دست خود. در واقع حتی گونه هم برای تست کردن مناسب نیست، چراکه رنگ گونه و همچنین رنگ دست، تا حدودی تیره تر از رنگ صورت هستند. بهترین نقطه برای تست کردن کرم پودر، بخش بالایی خط فک است.

یک کرم پودر خوب، باعث به وجود آمدن خط آرایش بین گردن و صورت نمی شود و در واقع پس از مالیده شدن روی پوست نامرئی می شود. بنابرین می توانید با مالیدن کرم پودر بر روی خط فک خود، ببینید که چه رنگی کمتر جلب توجه می کند و تضاد کمتری با رنگ پوست گردنتان دارد. البته بهتر است این کار را در نور طبیعی انجام بدهید، چون زیر نور لامپ، در فروشگاه ها یا داروخانه ها برخی از ظرافت ها به طور دقیق به چشم نمی آیند. بنابرین در موقع خرید، یک آینه همراه داشته باشید و بیرون از فروشگاه با دقت بیشتری سازگاری محصول را با پوست خود ملاحظه کنید.

توجه به نوع پوست

معیار مهم دیگری که در انتخاب کرم پودر باید در نظر داشت، نوع پوست است. از نظر نوع، پوست را می توان به چند دسته، از جمله خشک، چرب، مخلوط و معمولی تقسیم کرد. پوست های خشک به خاطر نداشتن چربی، تاحدودی تیره و گرفته به نظر می آیند و به سختی نور را بازتاب می دهند. بنابرین برای این نوع پوست، باید کرم پودری انتخاب کرد که شادابی بیشتری به پوست بدهد و انعکاس نور را از چهره افزایش دهد. کرم پودرهای مایع با بیس روغنی برای پوست های خشک بسیار مناسب هستند و باید از پنکیک های خشک برای این نوع پوست پرهیز کرد، چرا که پنکیک های خشک مناسب پوست های چرب هستند.
پوست های چرب، به خاطر وجود چربی و منافذ بزرگتر از حالت طبیعی، براق به نظر می رسند. برای اینکه براق بودن این نوع پوست تشدید نشود، باید از کرم پودرهای بدون چربی (Oil Free) و با بیس آب استفاده کرد.

نوع شایع تر پوست، پوست های مخلوط هستند. در این نوع، گونه ها خشک و ناحیه پیشانی، بینی و چانه چرب هستند. این نوع پوست در فصل های گرما و سرما رفتارهای متفاوتی دارد و بنابرین نیاز است که از یک کرم پودر مناسب برای پوست های خشک و یکی برای پوست چرب در این دو فصل استفاده شود. اما در حالت کلی کرم پودرهای مایع با بیس آب، برای پوست های مخلوط انتخاب مناسبی هستند. پوست های معمولی و نرمال، پوست های شاداب و سالمی هستند که چربی و آب در آنها تعادل دارد و تقریباً با هر نوع کرم پودری سازگار هستند.
فروشگاه اینترنتی گارنی با تهیه کرم پودرهای خوب و اصل سعی در جلب رضایت شما عزیزان کرده است . برای خرید انواع کرم پودر کلیک کنید
نوشته شده در 2018-05-29 توسط آموزش های آرایشی 0 521

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر دهید.

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد