برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

تونر صورت


تونر صورت چیست؟

با وجود اینکه یک برنامه منظم مراقبت از پوست دارید اما همچنان از چربی صورت و آکنه رنج می برید همچنین پس از شستشوی کامل پوست و استفاده از محصولات محافظت کننده اما باز هم پوستتان شفاف و روشن نیست عیب از کجاست؟ آیا مشکلی در پوست وجود دارد و یا اینکه محصولات کیفیت لازم را ندارد؟ هیچکدام. در برنامه مراقبت از پوست وجود یک محصول به شدت نیاز است.

محصولی که موجب کامل شدن برنامه روتین مراقبتی می شود و  به طور کامل نیازهای پوست را برطرف می کند تونر صورت است. برخی ها تصورات غلطی از تونر دارند و یا کاربرد آن را دست کم می گیرند اما باید بگوییم که نقش مهمی در سلامت پوست ایفا می کند و تقریبا هر شخصی با هر نوع پوستی به تونری نیاز دارد که متناسب با پوست آن تولید شده در ادامه با این محصول بیشتر آشنا می شویم.

تعریف تونر صورت

در تعریف تونر صورت باید بگوییم که محصولی است بهداشتی برای پاکسازی و مراقبت از انواع پوست که به صورت روزانه باید مورد استفاده قرار بگیرد تولید تونر به دهه 90 میلادی باز می گردد اما آن زمان این محصول برای از بین بردن چربی و آکنه های پوست چرب طراحی و تولید می شد بنابراین برای همه انواع پوست مناسب نبود و می توانیم بگوییم که بیشتر از اینکه برای پوست فایده داشته باشد ضرر رسان بود.

در آن ایام برای تولید تونر صورت از مقدار زیادی الکل استفاده می شد تا بتواند چربی و آکنه پوست را از بین ببرد که این منجر به خشکی پوست می شد اما امروزه فرمول تولید این محصول تغییر اساسی کرده و بدون اینکه از الکل استفاده شود می تواند نه تنها برای پوست چرب بلکه پوست خشک و حساس و معمولی را نیز پاکسازی، آبرسانی و تقویت کند.

امروزه انواع مختلفی از این محصول تولید می شود که هر کدام می تواند نوعی از ناراحتی پوستی را رفع کند همچنین انواع پیشرفته تر آن که برای رفع تمامی ناراحتی های پوستی مناسب است نیز در بین محصولات دیده می شود. به طور کلی تونر صورت محصولی است مایع و به رنگ آب که از هیدروژن، اکسیژن، آنتی اکسیدان ها، ضد التهاب ها، گلیسیرین و اسیدها تشکیل شده به سرعت جذب پوست می شود آن را آبرسانی  و سلول های مرده را حذف کرده و آن را برای جذب مواد مغذی سایر محصولات محافظت کننده آماده می کند.

اگر بخواهم کارکرد تونر صورت را با مثال توضیح دهیم یک تکه اسفنج خشک را در نظر بگیرید و سطح آن را به کرم آغشته کنید می بینید که کرم در آن نفوذ نمی کند اما به محض اینکه اسفنج مرطوب می شود کرم نیز در آن نفوذ می کند.

انواع تونر صورت بر اساس مواد تشکیل دهنده

تونرها بر اساس کارکردی که دارند با مواد مختلفی تولید می شود اما اگر بخواهم همه تونرها را دسته بندی کنم باید آنها را بر طبق مواد تشکیل دهنده تقسیم کرد. بنابراین انواع تونر صورت بر اساس مواد تشکیل دهنده به سه دسته تقسیم می شود:

تونر صورت مهار کننده ( خوشبو کننده)

این نوع تونر صورت با مواد بسیار ملایم تولید شده و فاقد الکل است اثرات این نوع تونر صورت آبرسانی قوی  و قدرت زیاد در تسکین دهندگی التهاب پوست است از جمله موادی که معمولا در تولید این نوع تونر استفاده می شود می توانم به گلاب و گلیسیرین اشاره کنم که باعث جذب رطوبت و نرم شدن پوست می شود. تونر های مهار کننده بهترین گزینه برای افرادی است که از پوست خشک و ملتهب رنج می برند.

تونر صورت چیست ؟

تونر صورت مقوی

در واقع این نوع تونر صورت کمی غلیظ تر از مورد قبلی است درصد کمی الکل در تولید آن استفاده شده و مناسب ترین تونر برای افرادی است که دارای پوست معمولی و چرب هستند و معمولا در تولید آن از عصاره پرتقال و بابونه استفاده می شود.

تونر صورت قابض

از دو نوع تونر صورت قبلی قوی تر است و مقدار بیشتری الکل در تولید آن استفاده شده است این نوع تونر برای افرادی که پوست مستعد آکنه دارند بسیار مفید است زیرا با ضد عفونی کردن پوست باعث از بین رفتن آکنه ها می شود. از معایب این نوع تونر می توانم به خشک شدن پوست بعد از مدتی استفاده اشاره کنم زیرا چربی پوست را بیش از حد پاک می کند. استفاده از این تونر صورت برای افرادی که پوست خشک و حساس دارند اصلا توصیه نمی شود.

مزایای تونر برای پوست

تونر مزایای متعددی برای پوست صورت دارد به همین دلیل است که تبدیل به محصولی ضروری در برنامه مراقبت از پوست شده است مزایای استفاده از تونر صورت به شرح زیر است:
به تعادل PH پوست کمک می کند

اینکه محصولی بتواند بدون اینکه تغییری در محیط اسیدی پوست به وجود بیاورد و آن را پاکسازی، آبرسانی و آماده کند بسیار قابل توجه است تونر صورت می تواند PH پوست را که در اثر آلودگی محیطی، بیماری های پوستی و استفاده از مواد شوینده نامناسب تغییر کرده را کنترل و تنظیم کند و آن را به حالت اولیه برگرداند.

چربی پوست را کنترل می کند

افرادی که پوستی بسیار چرب دارند در واقع به دلیل ترشح بیش از حد سبوم در پوست است و در مقابل پوست خشک مقدار کمی سبوم تولید می کند یک تونر صورت خوب به کنترل تولید چربی کمک کرده و سبوم اضافی را پاک می کند .

باعث شادابی پوست می شود

از بین بردن سلول های مرده، پاکسازی پوست از چربی، تعادل PH ، آبرسانی و بستن منافذ همگی در نهایت به شادابی پوست منجر می شود.

منافذ باز پوست را می بندد

منافذ باز پوست علاوه بر اینکه بر زیبایی چهره اثر می گذارد بسیار راحت تر مواد آلوده در آن نفوذ پیدا می کند بعد از پاکسازی کامل پوست، استفاده از تونر صورت باعث بسته شدن یا کوچک شدن این منافذ می شود.

پوست را آبرسانی می کند

پوست شما هر نوعی که باشد شدیدا به آبرسانی نیاز دارد در برنامه  روتین مراقبت از پوست اولین مرحله آبرسانی توسط تونر صورت انجام می شود.

از پوست محافظت می کند

اگر از تونر صورت مناسب استفاده کنید مانند یک محافظ عمل کرده و مانع از نفوذ آلودگی های محیطی به داخل منافذ پوست می شود حتی قادر است ناخالصی های حاصل از آب لوله کشی را که در پوست باقی مانده از بین ببرد.

 

تفاوت تونر صورت با میسلار

شاید برای شما ابهام انگیز باشد که بین کارکرد میسلار و تونر تفاوت قائل شوید شاید به این دلیل است که به خوبی در مورد هر کدام از این دو محصول و زمان استفاده آن اطلاع رسانی نشده بنابراین اکثرا از این دو محصول استفاده می کنند اما دقیقا نمی دانند چه تاثیری بر پوستشان دارد.

در برنامه مراقبت از پوست استفاده از میسلار به عنوان اولین مرحله است این محصول که ترکیبی از آب و روغن می باشد برای پاکسازی صورت از آرایش (حتی اگر ضد آب باشد) و آلودگی های محیطی که در پوست نفوذ کرده مناسب است. به وسیله میسلار پوست به طور کامل از مواد آلوده پاک می شود همچنین پوست را آبرسانی می کند.

در مقابل برای استفاده از تونر ابتدا باید آرایش صورت پاک شود و پوست به وسیله شوینده ملایم خوب شسته و خشک شود در مرحله سوم نوبت به استفاده از تونر است به دلیل وجود گلیسیرین در این محصول پوست نرم شده و کمک می کند تا PH پوست تنظیم شود وجود آنتی اکسیدان ها نیز باعث سفت شدن پوست و بسته شدن منافذ باز می شود.

شما برای استفاده از میسلار و تونر نیازی به جایگزین کردن با یکدیگر ندارید و می توانید در مرحله اول از میسلار برای پاکسازی کامل پوست از آلودگی ها و در مرحله بعد از تونر برای کامل کردن فرایند پاکسازی و حفظ رطوبت استفاده کنید.

بهترین تونر صورت

امروزه برندهای زیادی به تولید تونر می پردازند آنها با توجه به نوع پوست و مشکلات احتمالی آن با فرمولاسیون خاص به تولید این محصول می پردازند بنابراین افراد می توانند مناسب ترین محصول را انتخاب و استفاده کنند. اما سوالی که اینجا مطرح می شوند بهترین تونر صورت برای انواع پوست کدام است؟ یا اینکه هر کدام از طیف های پوستی از چه تونری استفاده کنند تا بیشترین نتیجه و تاثیر را ببینند؟

با توجه به مطالب گفته شده تونرها بر اساس نیازهای پوستی باید از مواد خاصی در تولید آنها استفاده شود که بتوانند بیشترین تاثیر را داشته باشند در ادامه به بررسی بهترین تونر صورت برای انواع پوست می پردازیم.

بهترین تونر صورت برای پوست چرب

پوست چرب به علت ترشح زیاد سبوم علاوه بر شستشو نیاز به محصولی دارد که علاوه بر حذف چربی های اضافی به بستن منافذ نیز کمک کند بنابراین باید از تونری استفاده شود که در آن از ویتامین A و ماده ای به نام رتینول استفاده شده باشد این دو عنصر باعث تعادل در تولید سبوم می شود و ظاهر براق پوست را نیز از بین می برد روغن درخت چای نیز اثراتی مشابه دو عنصر ذکر شده دارد که برای پوست چرب مفید است.

بهترین تونر صورت مخصوص پوست خشک و حساس

علت خشک بودن پوست ترشح کم سبوم است بنابراین سد دفاعی پوست ضعیف بوده و رطوبت آن به سرعت تبخیر می شود بهترین تونر صورت برای پوست خشک باید بسیار ملایم باشد و از مواد شیمایی نظیر الکل در آن استفاده نشده باشد تا مانع از بروز تحریک و خشکی در پوست شود از طرفی پوست خشک و حساس نیاز به آبرسانی دارد بنابراین باید از مواد رطوبت ساز نظیر هیالورونیک اسید، گلاب و آلوئه ورا و همین طور گلیسیرین در فرمولاسیون این محصول استفاده شده باشد تا پوست را به خوبی نرم، آبرسانی و آن را حفظ کند.

بهترین تونر صورت برای پوست مستعد آکنه

پوست هایی که مستعد آکنه هستند در مقابل برخی مواد شیمیایی به سرعت واکنش نشان داده و به شدت تحریک می شوند در قدیم برای از بین بردن آکنه از الکل در تولید تونر استفاده می کردند اما امروزه تونرهایی که از دو ماده نیاسین آمید و عصاره آلوئه را استفاده تولید می شود آلوئه ورا که علاوه بر تسکین دهندگی تحریکات پوستی، برای مبارزه با آکنه نیز مفید است زیرا به خودی خود ضد التهاب و ضد میکروب است نیاسین آمید نیز برای کنترل چربی و منافذ پوست اهمیت دارد.

تونرهایی که قدرت لایه برداری از پوست را دارند نیز می توانند به رفع آکنه و صاف و روشن شدن پوست مستعد آکنه کمک کند اما باید توجه کنید از مصرف بیش از حد این تونرها نیز می تواند منجر به تحریک بیش از حد پوست و زبر شدن آن شود.

تونر صورت کره ای

برنامه روتین مراقبتی کره ای که این روزها در دنیا سر و صدا به پا کرده شامل ده مرحله است در طی انجام هر مرحله پوست تغییرات عمده ای می کند دلیل جوان و شاداب بودن پوست مردم کره به این دلیل می باشد اما تونر صورت کره ای که در این برنامه جایگاه ویژه ای دارد و مانند پلی برای رسیدن به پوست ایده آل عمل می کند.

تونر صورت کره ای مزایای متعددی برای پوست دارد و این به دلیل فرمولاسیون خاص و متفاوت این محصول می باشد زیرا از موادی تشکیل شده که پوست را به خوبی آبرسانی می کند این مواد شامل: اسیدهای آمینه، هیالورونیک اسید، آب معدنی، روغن انگور، روغن ریشه هویج است. تونر صورت کره ای فاقد الکل می باشد که این خود یک مزیت بزرگ محسوب می شود اما آیا محصولی که الکل ندارد برای درمان آکنه می تواند مناسب باشد؟

در جواب این سوال باید بگویم که  معمولا در تولید تونر صورت کره ای از عصاره های بره موم ( به دلیل ضد باکتری بودن ) و بابونه ( حاوی فلانوئید ) وجود دارد که به رفع آکنه کمک می کند بدون اینکه تغییری در PH پوست به وجود بیاورد همچنین اگر از برنامه روتین مراقبتی کره ای استفاده شود در هر مرحله از آن مقداری از باکتری های عامل آکنه از بین می برد و این خود نقش بزرگی در درمان آن دارد.

تونر صورت کره ای PH پوست را تنظیم می کند

موادی که در تولید تونر صورت کره ای مورد استفاده قرار می گیرند به این دلیل اهمیت دارند زیرا PH پوست را به حالت طبیعی برمی گردانند همانطور که می دانید سطح PH پوست به طور طبیعی 5.5 است اما نفوذ آلودگی ها، مواد آرایشی، تولید چربی می تواند آن را دست خوش تغییر کند اما استفاده از این محصول به دلیل تبعیت از PH طبیعی پوست بدون ایجاد عارضه در پوست آن را تغییر می دهد. سطح PH پوست اگر در حالت طبیعی خود نباشد پوست در چرخه خشکی و تولید بیش از حد چربی می افتد و این حتی می تواند برای محیط زیست نیز آسیب رسان باشد.

استفاده از تونر صورت کره ای باعث جذب بهتر سایر محصولات مراقبتی خواهد شد

تا زمانی که پوست شما خشک باشد جذب مواد مغذی سایر محصولات مراقبتی ( شامل سرم، ماسک، مرطوب کننده) هیچ کمکی به بهتر شدن آن نخواهد کرد این محصولات بر روی سطح پوست باقی می ماند بدون اینکه تاثیر زیادی داشته باشند. اما استفاده از تونری که پوست شما را به خوبی هیدراته کرده باشد باعث نرمی آن شده و میزان نفوذ پذیری سایر محصولات را بالا می برد و به نوعی پوست را پذیرای استفاده از دیگر اقلام مراقبتی می کند.

قیمت تونر صورت

قیمت تونر در کشورمان با توجه به نوع برند و عملکرد آن بسیار متفاوت است و در دسته بندی ارزان تا گران قیمت جای می گیرد اما انتخاب را برای مشتری آسان می کند زیرا بر اساس بودجه خود می توانید بهترین و مناسب ترین تونر صورت را انتخاب و خریداری نمایید. توصیه ای که من به شما دارم این است که با توجه به اهمیت تونر برای جذب سایر محصولات برای خرید آن کمی بیشتر هزینه کنید.

برندهای ایرانی نیز در تولید این محصول با رقابت شدید با سایر برندهای وارداتی خارجی با قیمت پایین تر پیشی گرفتند در میان برندهای وارداتی از اروپا و کشورهای آسیایی قیمت تونرهای کره ای نسبتا مناسب تر است که این در مقابل کیفیت بالای آن و فرمولاسیون ویژه ای که دارد به نظر به صرفه تر می آید.

 در نهایت این شما هستید که با توجه به نیازمندی خود و میزان هزینه ای که در نظر دارید باید در میان محصولات موجود انتخاب و خریداری نمایید. فقط این نکته را فراموش نکنید که در هنگام خرید تونر علاوه بر قیمت به مواد تشکیل دهنده آن نیز توجه کنید و از عدم وجود الکل در آن مطمئن شوید.

نحوه استفاده از تونر صورت

استفاده از تونر پلی است که پوست را از خشکی و یا چربی بیش از حد به سمت سلامتی و جوانی عبور می دهد همچنین پلی برای عبور سریع تر و راحت تر مواد مغذی به پوست است بنابراین استفاده از آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نحوه استفاده از تونر بسیار ساده است و با گنجاندن آن در برنامه مراقبتی می توانید از مزایای آن برای پوست خود بهره مند شوید. طریقه ی استفاده از تونر صورت به شرح زیر است:

مرحله اول : پاک کردن آرایش

پاک کردن آرایش چنانچه هر روز آرایش می کنید از اهمیت زیادی برخوردار است و سعی کنید هیچ گاه با صورت کثیف به رختخواب نروید زیرا عوارض آن را سال های بعد متوجه می شوید وقتی صورتتان پر از لکه شده و دچار علائم زود رس پیری شده اید. با استفاده از دستمال مرطوب و یا شیر پاک کن پوست صورت و آرایش چشم را به خوبی پاک کنید.

مرحله دوم : شستشوی کامل صورت با مواد شوینده

از یک شوینده ملایم مانند صابون هایی که PH متناسب با پوستتان دارند، فیس واش و یا ژل سشتشو استفاده کنید و پوست صورت را به آن آغشته کرده و خوب ماساژ دهید و با آب ولرم بشویید تا تمام چربی ها، مواد آرایشی و سایر آلودگی ها از صورت پاک شود سپس پوست را خشک کنید.

نکته : اگر از میسلار برای پاک کردن آرایش خود استفاده می کنید دیگر نیازی به شستشوی پوست صورت با آب  صابون نخواهید داشت زیرا قدرت لازم برای از بین بردن هر نوع آلودگی حتی در عمیق ترین قسمت پوست را دارد.

مرحله سوم : استفاده از تونر صورت

مقدار پنبه یا پد بردارید آن را آغشته به تونر کنید اما نه آن قدر زیاد که پنبه کاملا خیس شود و چکه کند سپس آن را به آرامی روی پوست ماساژ دهید و سعی که تمام قسمت های صورت را پوشش دهید. از تونر برای تمیز کردن پوست صورت خود نیز می توانید استفاده کنید از نزدیک کردن پد یا پنبه به چشم ها و دهان خودداری کنید زیرا ممکن باعث ایجاد التهاب شود. تونر می تواند حتی کلر و سایر مواد باقی مانده از آب لوله کشی را از روی صورت پاک کند. کمی صبر کنید تا تونر کاملا جذب پوست شود و اثری از رطوبت روی پوست نماند.

مرحله چهارم : استفاده از سرم یا روغن های طبیعی

استفاده از این مرحله اختیاری است اما من به شما پیشنهاد می کنم که حتما انجام دهید پوست برای زنده ماندن و با نشاط ماندن احتیاج به تغذیه دارد که با استفاده از این مواد می توانید این نیاز را برطرف کنید از طرفی چون در مرحله قبل پوست توسط تونر صورت آماده شده بنابراین به راحتی هر گونه ماده مفید را جذب می کند. این مواد می تواند از طریق سرم یا یک روغن ارگانیک ( نظیر آرگان یا نارگیل) به پوست منتقل شود سرم و روغن ها نیز بسیار سبک هستند و به سرعت جذب پوست می شود کمی صبر کنید تا کاملا به خورد پوست برود.

مرحله پنجم : مرطوب کننده بزنید

استفاده از مرطوب کننده در مرحله آخر قرار دارد زیرا قرار است که رطوبت و تمامی مواد مفیدی که جذب پوست شده توسط آن نگهداری  مراقبت شود استفاده از یک مرطوب کننده که سبک باشد و قدرت محافظت کنندگی بالایی داشته باشد نیز اهمیت زیادی دارد.


برای اینکه تونر صورت برای پوست شما مفید و موثر باشد سعی کنید که در طول شبانه روز 2 بار از ان استفاده کنید. تونر در صبح می تواند به پاک کردن موثر سبوم تولید شده از شب قبل کمک کند همچنین قبل از خواب نیز به پاکیزگی پوست، تنظیم PH کمک می کند و به نوعی برنامه روتین پوستی شما را تکمیل می کند.

ادامه مطلبShow less
فیلتر توسط
625,000 تومان
The Ordinary Glycolic Acid 7% Toning Solution 240ml ترکیبات اصلی : گلیکولیک اسید 7% ، ریشه جنسینگ و آوئه ورا رفع تیرگی ، کک و مک ، کدری و لکه های پوستی ترمیم و بازسازی سلول های آسیب دیده روشن ، شفاف...
470,000 تومان
Some By Mi Snail Truecica Miracle Repair Toner 135ml ترکیبات اصلی :عصاره درخت چای ، نیاسین آمید و 90% مخاط حلزون سیاه درمان مؤثر جای جوش ، زخم ، بخیه و اسکارهای پوست بهبود قابل توجه چین و چروک و خطوط...
330,000 تومان
Farm Stay Green Tea Seed Moisture Toner ترکیبات اصلی : عصاره طبیعی دانه چای سبز ، آلوئه ورا و رزماری آبرسانی و هیدراتاسیون عمیق و لایه به لایه پوست رفع کامل خشکی ، زبری و پوسته پوسته شدن نفوذ مواد...
75,000 تومان
JAYJUN Sample Intensive Shining Toner 20ml ترکیبات اصلی : 77٪ عصاره شکوفه گیلاس - عصاره 9 گل مختلف پاکسازی و حذف سلول های مرده پوست ایجاد طراوت ، شادابی و نشاط فوق العاده مرطوب کنندگی عالی و تأمین...
75,000 تومان
Images Ampoule Nicotinamide  Moisturizing Shrink Pores Toner برطرف کردن قرمزی و لک های پوستی بستن منافذ باز پوست تنظیم ترشح چربی پوست محافظت پوست در برابر آسیب های نور خورشید کاهش چین و چروک های ریز...
415,000 تومان
COSRX Hydrium Watery Toner ترکیبات اصلی : هیالورنیک اسید ، ویتامین B5   حاوی 6 نوع هیالورنیک اسید و حفظ رطوبت پوست برای مدت طولانی بازسازی و ترمیم سلول های آسیب دیده پوست رفع خشکی و کم آبی پوست به...

حساب کاربری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم